Galvenā lapa  -  Mūsu notikumi


21.09.2018 Konstantīns BOJĀRS - PAR STARPETNISKO SITUĀCIJU LATVIJĀ (VIDEO)


Konstantīns BOJĀRS: " Latvija ir suverēna, neatkarīga valsts, taču tajā pašā laikā cīnās ar ekonomiskām grūtībām un zināmā mērā nonākusi postā un dažādās nepatikšanās saistībā ar visām un dažādām mahinācijām. Tomēr mums visiem jāzina, ka Latvija sastāv no dažādām tautībām, no dažādu konfesiju cilvēkiem un tāpēc jābūt saticībai, mieram un jāiztiek bez naida kurināšanas".

171  Lasīt tālāk

09.08.2018 Villijs Fotrē: «Latvijā ir nopietni cilvēktiesību pārkāpumi, kas saistīti ar krievvalodīgo minoritātes diskriminējošo statusu»


Villijs Fotrē: Kā cilvēks, kas novēro situāciju no malas, es būtu izcēlis dažas nopietnas problēmas Latvijā. Vairāku gadu garumā mēs esam sekojuši krievvalodīgo minoritātes situācijai Baltijas valstīs. Galvenā problēma ir bezvalstniecība. Turklāt ievērojama Latvijā dzīvojošo cilvēku daļa nedrīkst balsot vai balotēties vēlēšanās, jo viņi ir nepilsoņi. Lingvistiskās daudzveidības saglabāšana – tā ir vēl viena problēma, kas pieņemas spēkā. Daudzi Latvijas iedzīvotāji mājās sarunājas krievu valodā, taču politika, kas regulē apmācību minoritāšu valodās, kļūst arvien aizliedzošāka. Pirms dažiem gadiem mēs esam publicējuši mūsu informatīvā izdevuma speciālo numuru, kas veltīts šīm problēmām, kam arīdzan tika piesaistīta EDSO Demokrātisko institūciju un cilvēktiesību biroja Varšavā uzmanība.

3576  Lasīt tālāk

07.08.2018 Partijas “Latvijas Krievu savienība” platforma 2018. gada Saeimas vēlēšanām


Latvijas Krievu savienība – tā ir partija, kas aizstāv Latvijas krievu kultūrlingvistiskās kopienas intereses. Partija LKS ir atvērta visiem labas gribas cilvēkiem, kuri ir gatavi cīnīties un uzvarēt cīņā par ikviena cilvēka tiesībām, pašcieņu un mūsu tautas nākotni.

689  Lasīt tālāk

13.05.2018 Miroslav Mitrofanovs uzņemas visu atbildību par Vecāku sapulci un ir gatavs aizstāt Gapoņeko un Lindermanu cietumā.


Situācijā, kad valdošo politiķu uzrīdīta Drošības policija uzsāka bezprecedenta vajāšanu, kas vērsta pret Vislatvijas vecāku sapulces ierindas dalībniekiem, kā arī pret manas partijas līderi Tatjanu Ždanoku, un veica sabiedrisko darboņu Aleksandra Gapoņenko un Vladimira Lindermaņa arestus, es, Miroslavs Mitrofanovs, partijas Latvijas Krievu savienība līdzpriekšsēdētājs un krievu skolu aizstāvju Štāba spīkers, uzņemos visu atbildību par šā gada 31. marta Vislatvijas vecāku sapulces organizēšanu, kā arī par visu, kas noticis šajā pasākumā.

689  Lasīt tālāk

08.05.2018 Mūsu līderes vajāšana ir pazīme tam, ka valdošās elites aprindās valda panika.


Latvijas valdošie politiķi turpina veikt haotiskas, pēc savas būtības muļķīgas un pretlikumīgas pēc formas darbības. Viņu nākamais neprātīgais solis ir Drošības policijas uzrīdīšana Latvijas Krievu savienības līderei Tatjanai Ždanokai. Šodien viņu izsauca uz sarunu Drošības policijā krimināllietas ietvaros, kas ir ierosināta sakarā ar to faktu, ka 2018. gada 31. martā mēs bijām rīkojoši Vislatvijas vecāku sapulci.

853  Lasīt tālāk

10.04.2018 Cienījamie latvieši! Līdzpilsoņi!


Es, kā Latvijā dzimušais cilvēks, nebiju domājis, ka man nāksies vērsties pie Jums šādā jautājumā. Latvija ir nopietni apdraudēta. Un šo bīstamo apdraudējumu rada valdošā elite.

1243  Lasīt tālāk

02.04.2018 Aicinājums latviešu skolu audzēkņu vecākiem No mazākumtautību skolu audzēkņu vecākiem


Mēs aicinām latviešu vecākus sākt domāt un apzināties visu Šadurska skolu reformas kaitīgumu. Esam pārliecināti, ka Izglītības likuma grozījumi noteikti izraisīs konfrontāciju sabiedrībā un šķelšanos valstī. Bērnu miera un veselības labad mēs aicinām jūs atbalstīt mūsu prasības valdībai par nevienam nevajadzīgās skolu reformas atcelšanu.

3496  Lasīt tālāk

31.03.2018 Krievu skolu audzēkņu vecāku vēstule Valsts prezidentam


Pārstāvot savu bērnu intereses, kuri mācās skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs pēc mazākumtautību izglītības programmās, mēs griežamies pie Jums ar lūgumu atgriezt 2018.gada 22.martā Saeimā pieņemtos likumus "Grozījumi Vispārējās izglītības likumā" un "Grozījumi Izglītības likumā" otrreizējai caurlūkošanai

677  Lasīt tālāk

16.10.2017 Atklātā vēstule LR Ministru prezidentam Mārim Kučinskim


Laika posmā, kuru Jūs vadāt Ministru kabinetu, Jūs lielākoties izrādījāt atbildīgu politiku, tostarp cenšoties novērst starpetnisku attiecību saasināšanās. Mēs augsti vērtējām Jūsu izteikto gatavību “runāt ar krieviem”. Visus pēdējos gadus Latvijas sabiedrībā saglabājies miers, kas veicināja mūsu valsts pievilcīgumu investīcijām un ekonomikas stabilizāciju.

873  Lasīt tālāk

30.06.2016 Eiropas Brīvās alianses vizīte Latvijā


28.-30. jūnijā Eiropas Brīvās alianses eirodeputāti, frakcijas un partijas amatpersonas apmeklēja Rīgu, Ventspili un Liepāju. Pasākumos piedalījās deputāti Žoseps Marija Terikabrass, Žordi Sebastia un Tatjana Ždanoka. Preses konferencē Rīgā deputāti apskatīja "Brexit" referenduma un neseno Spānijas vēlēšanu nozīmi. Vairākos pasākumos tika apspriesta mazākumtautību situācija Latvijā, ES fondu apguve un Baltijas vides stāvoklis.

1255  Lasīt tālāk

21.04.2016 Lūgumraksts Eiropas Parlamentam par nepilsoņu tiesībām


Mēs, Igaunijas un Latvijas iedzīvotāji, gribam pievērst jūsu uzmanību pretrunām, kas skar vēlēšanu tiesības divās ES dalībvalstīs. Latvijā un Igaunijā dzīvo liels skaits de facto bezvalstnieku (apatrīdu), kuri ir bijušie PSRS pilsoņi un to pēcnācēji un kuriem nav tās valsts, kurā viņi dzīvo, vai arī kādas citas valsts pilsonības. Igaunijā šos cilvēkus sauc par “personām ar nenoteikto pilsonību”, Latvijā – par “nepilsoņiem”. Šiem cilvēkiem nav tiesību piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, lai gan to skaits tiek ņemts vērā, nosakot valstī ievēlēto deputātu skaitu. Turklāt šo cilvēku tiesības uz politisko līdzdalību ir ievērojami ierobežotas salīdzinājumā ar ES pilsoņiem.

1378  Lasīt tālāk