Galvenā lapa - Arhīvs - 2019


24.01.2019   KATALĀŅU POLITIESLODZĪTAJIEM NAV TAISNĪGAS TIESAS:TIESA SĀKAS AR 214 GADU CIETUMA PIEPRASĪŠANU KATALONIEŠU LĪDERIEM

 

Eiropas politiskās partijas Eiropas Brīvā Alianse (EBA) locekli un atbalstītāji pauž dziļas bažas par netaisnīgu tiesas procesu, kas sākas pret katalāņu līderiem un Katalonijas politieslodzītajiem, kuri jau vairāk nekā gadu atrodas pirmstiesas apcietinājumā. Tiesas process sākas ar Spānijas prokuratūras 214 gadu cietumā pieprasīšanu apsūdzētajiem, kuri 2017. gada 1. oktobrī rīkoja referendumu par Katalonijas pašnoteikšanās, teikts EBA preses relīzē, kas tika izplatīta Briselē 23. janvārī.

Katalāņu vadītājiem ir izvirzītas apsūdzības par sacelšanās organizēšanu (kas nozīmē vardarbības izmantošanu), krāpšanu un valsts līdzekļu izšķērdēšanu. Šīs nepatiesas apsūdzības ir sastādītas šādā veidā, lai apstiprinātu to leģendu.

Šīs apsūdzības jau ir atspēkojušas Beļģijas, Skotijas un Vācijas tiesas, kad tās atteicās izdot Spānijai bijušo katalāņu prezidentu Pučdemonu un trimdā esošos ministrus, pamatojoties uz apsūdzības dumpja un sacelšanas organizēšanā. Atteikšanas izdot apsūdzētos balstījās uz pilnīgu vardarbības neesamību.

2018. gada novembrī Spānijas valsts prokurors oficiāli apsūdzēja bijušo Katalonijas viceprezidentu Oriolu Žunkeru (Oriol Junqueras) sacelšanās organizēšanā un pieprasīja viņam 25 gadu cietumsodu. Bijušiem Katalonijas ministriem Žoakimam Fornam (Joaquim Forn), Žordi Turullam (Jordi Turull), Žosepam Rulam (Josep Rull), Raulam Romevai (Raül Romeva) un Dolorsai Bassai (Dolors Bassa) draud 16 gadi cietumā katram.

Žordijam Kuišartam (Jordi Cuixart) un Žordijam Sančezam (Jordi Sànchez) – divu lielāko kataloniešu tautas kustību līderiem, un Karmejai Forkadelei (Karme Forcadell) – bijušai Katalonijas parlamenta spīkerei draud 17 gadu ieslodzījums, jo viņi apsūdzēti ka “sacelšanās veicinātāji un vadītāji”. Vēl septiņiem cilvēkiem – politiķiem un bijušiem policistiem – prokuratūra pieprasīja mazākus cietumsodus – no 4 līdz 11 gadiem.

EBA preses relīzes teikts: “Mēs, EBA locekli un atbalstītāji uzskatām, ka apsūdzētie nav pastrādājuši nevienu noziegumu. Pēc tam, kad katalāņu līderi bija centušies panākt vienošanos ar Spānijas valdību, viņi saņēma tikai negatīvas atbildes un aizvērtas durvis uz jebkādu politisku risinājumu viņu demokrātiskajiem centieniem un vajadzībām.

Pēc šīs pastāvīgās necieņas pret savām likumīgajām prasībām katalāņu vadītāji nolēma īstenot un palīdzēt īstenot to, ko viņiem pilnvaroja katalāņu tauta: sarīkot referendumu par Katalonijas neatkarību. Mēs noteikti uzskatām, ka balsošanas organizēšana par iedzīvotājiem ārkārtīgi svarīgiem jautājumiem, piemēram, Katalonijas neatkarību, ir demokrātijas vērtības simbols, nevis noziegums”.

EBA viedoklis ir, ka Katalonijas un Spānijas konflikts ir politisks konflikts, un tam ir nepieciešams politisks risinājums, nevis tiesisks risinājums. Un Eiropas Savienība ir arī nes atbildību par šo situāciju. Tai pēc iespējas ātrāk būtu jāiejaucas, lai pieprasītu pašreizējo politisko konfliktu politisku risinājumu un darbotos kā “sargsuns” pret Spānijas valdības turpmākiem civiltiesību, politisko tiesību un cilvēktiesību pārkāpumiem saistībā ar katalāņu konfliktu.

“Katalonijas vadītāji tiek sodīti par to, ka viņi darīja to, par ko tika ievēlēti: pārrunas par konsultācijam ar Madridi un, ja tas izrādījās neiespējami, sarīkoja referendumu”, norāda Eiropas Brīvās Alianses priekšsēdētājs Žordi Solē (Jordi Solé). “Ja kaut kas būtu jāuzsver par neatkarības kustību un 1. oktobra referendumu, tas ir tās izteiktais pacifisms. Vienīgā vardarbība, kas patiesi notika, bija Spānijas policijas vardarbība pret tiem, kuri mierīgi devās balsot. Daudzi starptautiskie novērotāji bija klāt tajā pašā dienā un redzēja policijas vardarbību savām acīm.”

Žordi Solē uzskata, ka “politisko konfliktu nekad nevajadzētu atrisināt ar tiesu iestāžu starpniecību”. Šīs process ir vērsts ne tikai pret katalāņu politieslodzītajiem, bet arī pret miljoniem katalāņu, kas balsoja referendumā. Tā būs viena no apkaunojošākajām politiskajām prāvām, kādu ES jebkad ir pieredzējusi", secina Partijas “Eiropas Brīvā Alianse” priekšsēdētājs.

 

____________________________

Eiropas Brīvā apvienība (EBA - EFA) ir Eiropas politiskā partija. Tajā ir 46 partijas, un to pārstāv 12 Eiropas Parlamentā ievēlēti deputāti. Mūsu pamatprincips ir pārstāvēt visu tautu tiesības – tiesības uz pašnoteikšanos, kas ir starptautisko tiesību atzīts pamatprincips. Mēs pārstāvam Eiropas bezvalsts tautu, reģionu un minoritāšu intereses.

Komentāri


Осталось символов:  4124124