Galvenā lapa - Arhīvs - 2014


09.04.2014   Tatjana Ždanoka turpinās strādāt Eiropas Brīvās alianses frakcijā 

 

Otrdien, 8. aprīlī Eiropas Parlamentā notika Eiropas Brīvās alianses (EBA) frakcijas sēde. Latvijas plašsaziņas līdzekļu uzmanība bija pievērsta šim notikumam, jo tika gaidīta frakcijas reakcija uz vēstuli no Latvijas Saeimas ar lūgumu izslēgt deputāti Tatjanu Ždanoku (Latvijas Krievu savienība) no Eiropas Parlamenta EBA frakcijas par to, ka viņa bija atbalstījusi Krimas referendumu. Agrāk viens no Eiropas Brīvās alianses frakcijas deputātiem – Marks Demesmakers paziņoja par to, ka personīgi viņš atbalsta lūgumu, kas ienācis no latviešu politiķiem. Tas bija devis pamatu Tatjanas Ždanokas politiskajiem oponentiem cerēt uz viņas izslēgšanu no frakcijas.  

 

Otrdienas Eiropas Brīvās alianses  frakcijas sēdes darba kārtībā netika iekļauts jautājums par Tatjanas Ždanokas dalību šajā politiskajā grupā. Potenciālā jautājuma ierosinātāja - Marka Demesmakera frakcijas sēdē nebija. Viņš arī nebija atsūtījis nekādus priekšlikumus sēdes darba kārtībai. Frakcijas sēdes laikā deputāti brīvā formā apsprieda krīzi ap Krimu, Tatjanas Ždanokas, kā Krimas referenduma novērotājas vizītes rezultātus un piefiksēja atšķirības Ukrainas notikumu novērtējumā. Frakcijas sēdes vadītājs, Skotijas deputāts Iens Hadčtons ir pasvītrojis, ka uzskatu daudzveidība atsevišķos jautājumos neliek šķēršļus frakcijas deputātu kopīgam darbam. Ņemot vērā to faktu, ka frakcijas statūti neparedz kāda no deputātiem izslēgšanas procedūru, kā arī iniciatīvas trūkumu no iespējamā pieteicēja puses un to, ka tā bija pēdējā frakcijas sēde, kas tika rīkota Briselē līdz šā sasaukuma Eiroparlamenta darbības beigām, var droši apgalvot, ka Tatjana Ždanoka turpinās strādāt Eiropas Brīvās alianses frakcijā.  

 

Attiecīgā Eiropas partija – Eiropas Brīvā alianse – arī neplāno izskatīt jautājumu par turpmāko sadarbību ar Latvijas Krievu savienību. Starp šīm partijām saglabājas partnerattiecības.    

 

Uzziņai : visas Eiropas partija - Eiropas Brīvā alianse - apvieno Eiropas politiskos spēkus, kuri aizstāv reģionu un mazākumtautību intereses. Tā, EBA sastāvā ietilpst Katalonijas, Basku zemes un Skotijas  reģionu valdošās partijas. Katalonijā un Skotijā šīs partijas organizē referendumus vai konsultācijas par šo reģionu neatkarību.  

Komentāri


Осталось символов:  4124124