Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


17.12.2009   PCTVL: Nodrošinot pacienta tiesības, aizliegta atšķirīga attieksme rasu vai etniskās piederības vai citu apstākļu dēļ

Cienījamais Prezidij! Dāmas un kungi!

 

Vladimirs BuzajevsŠis PCTVL priekšlikums parādījās tabulā ne nejauši.

Savulaik pirms grozījumu iesniegšanas termiņa trešajam lasījumam, notika kāds gadījums, kas izsauca lielu sabiedrisko rezonansi vismaz Latvijas krievu vidē. Puisēns izkrita no ratiņiem un sasita galvu un, kad vecmamma atnesa viņu uz traumu punktu, ārsts atteicās ar viņu sarunāties krievu valodā un sniedza šai sievietei rekomendācijas tikai latviešu valodā. Tieši tāpēc, lai nepieļautu turpmāk šādus gadījumus arī tapa PCTVL priekšlikums.

Teksts, kuru mēs piedāvājam iekļaut likumā un, kas skan: „Pacienta ārstniecībā atbilstoši ārstniecības iestādes un ārstniecības personas iespējām ņem vērā pacienta dzimto valodu, personīgās intereses un kultūru” ir tas pats, kas bija sākotnējā Ministru kabineta iesniegtajā likumprojektā. 

Kas attiecas uz nākamo atbildīgās komisijas priekšlikumu, tad diskriminācija attiecībā uz pacienta valodu, tur kā reiz tieši nav minēta. Savukārt Latvijai tas ir daudz aktuālāk, nekā diskriminācija ādas krāsas dēļ, kura, savukārt, tieši nav minēta mūsu priekšlikumā, taču netieši tiek ietverta vārdos „un citu iemeslu dēļ”.

Aicinu atbalstīt.

Komentāri


Осталось символов:  4124124