Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


10.12.2009   Ā. Kleckins soda TV-5 par Saskaņas centra kritiku

Frakcija PCTVL izsaka protestu pret Nacionālās un radio televīzijas padomes darbībām ierosinot lietu pret televīzijas kanālu par it kā notikušo „musinājumu uz nacionālo naidu un nacionālā goda un cieņas pazemošanu radio un TV programmā”. Apsūdzēts tiek TV-5, neatkarīga komerciāla televīzija, kas nepieder Latvijas saimniekiem un izceļas ar kritisku pieeju dažādu jautājumu izgaismošanā. Par TV-5 kritikas objektu daudzkārt kļuva arī mūsu partija, taču mums ir jāatzīst, ka šī kanāla žurnālisti nekad nepārkāpa žurnālistu ētiku un ar pietāti attiecās pret savu skatītāju nacionālajām jūtām.

 

Par cēloni TV-5 vajāšanai kļuva viens no atbilžu variantiem Andreja Mamikina raidījumā „Bez cenzūras” veiktajā interaktīvajā aptaujā. Televīzijas skatītājiem tika piedāvāts atbildēt uz jautājumu: „kā vērtējama Latvijas neatkarības iegūšana”. Viens no atbildes variantiem, kas skanēja kā „liktenīga kļūda” izraisīja NRTP neapmierinātību, un televīzijas kanāls tika apsūdzēts ne tikai „nacionālā naida kurināšanā”, bet arī „vienpusējā un tendenciozā pieejā”.

 

Dotie apgalvojumi ir absurdi. Ne jautājumā, ne atbildēs uz to netika nosaukta neviena nacionālā grupa, savukārt attieksme pret valstisko neatkarību var diametrāli atšķirties vienas un tās pašas nacionālās grupas ietvaros, kas demokrātiskā sabiedrībā tiek uzskatīts par normu. Apvainojums vienpusējā pieejā vispār neiztur nekādu kritiku, jo starp TV-5 sniegto atbilžu variantiem tika piedāvāts arī pretējs NRTP neapmierinātību izsaukušajam variantam - „neatkarības iegūšana bija varonīgas cīņas rezultāts”.

 

Patiesais cēlonis NRTP uzsāktajai TV-5 vajāšanai ir šīs padomes priekšsēdētāja Ā.Kleckina politiskā angažētība. Ā. Kleckins ir oficiāls Saskaņas centra ieliktenis un izmanto savu dienesta stāvokli, lai atriebtos TV-5 par pašreizējo Rīgas domes vadītāju nepopulāro lēmumu kritiku. Jāatzīmē, ka tas nav pirmais gadījums kad NRTP izdara spiedienu uz televīzijas kanāliem un realizē politisko cenzūru.

Komentāri


Осталось символов:  4124124