Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


01.12.2009   PCTVL deputāti ierosināja samazināt ministriju skaitu

Nākamais darba kārtības punkts - likumprojekts „Grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāte Karina Pētersone.

 

K.Pētersone (LPP/LC frakcija).

Kolēģi! Valdības locekļi! Ministru prezidenta kungs! Šeit komisija ir izskatījusi 23 priekšlikumus.

Un 1. no tiem skar Ministru kabineta locekļu skaitu. Šī priekšlikuma autors ir frakcija „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” un komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi.

 

Sēdes vadītājs. Vārds debatēs deputātam Jakovam Plineram.

 

J.Pliners (PCTVL frakcija).

Cienījamais Prezidij! Deputāti! Valdības locekļi! Jūsu priekšā ir konkrēta priekšlikuma iemiesota ideja par valsts pārvaldes struktūras reformu, kuru īstenot no mums pieprasa gan tauta, gan ārvalstu kreditori.

 Un proti, ministriju skaitam divkārša samazināšana, bez kā struktūras reformas pagaidām paliek uz vietas. Par to runā visi, kam nav slinkums – gan virtuvē, gan televīzijā un iekļauj šo priekšlikumu alternatīvajos budžetos, bet līdz iesniegšanai Saeimā kaut kā lieta nenonāk. Rokas par īsu, vai?

Teic, ka Godmanis, būdams premjers, ar šādu priekšlikumu bija gājis pie Zatlera un no Prezidenta pils izgāja jau premjers nebūdams. Mēs pirmo reizi iesniedzām šo priekšlikumu Saeimā vēl jūlija mēnesī, kā reālu, bet nevis mītisku alternatīvu pensiju pabalstu un skolotāju algu samazināšanai.

Tiek piedāvāts samazināt ministriju skaitu no 14 līdz 6. Pirmajā Latvijas Republikā, kā jums ir zināms, tās bija deviņas. Ulmaņlaikos nāca klāt vēl divas. Tikai ministriju centrālā aparāta samazināšana vien, bez to pakļautībā esošo iestāžu samazināšanas, dod relatīvi nelielu ekonomiju – 25 miljonu latu apmērā. Bet ja atteikties no militārisma un likvidēt Aizsardzības ministriju ar visām funkcijām, tad izdosies ietaupīt 160 miljonus gadā. Pārvaldes aparāta reformas īstenošanai, ņemot vērā nepieciešamību pieņemt ātrus pretkrīzes lēmumus, tika piedāvāti 7 mēneši.

Dāmas un kungi! Tomēr izpildīsim Starptautiskā Valūtas fonda rekomendācijas un balsosim „par”!

Paldies.

V.Buzajevs (PCTVL frakcija).

Cienījamais Prezidij! Deputāti! Valdības locekļi! Piedalīšanās mokpilnajā diskusijā par parlamentāro sekretāru institūta daļēju samazināšanu vietā mēs piedāvājam vispār šo institūtu pilnīgi likvidēt. Mēs nenoliedzam to, ka ir nepieciešama valdības cieša saikne ar Saeimu, tajā skaitā arī   

atsevišķu ministriju līmenī. Mēs vienkārši ņemam vērā to, ka valdība mums ir partejiska. Tādēļ katrs ministr balstās uz frakciju Saeimā un bez problēmām var sameklēt saprātīgu deputātu, kurš ir de facto pārstāvētu viņa ministriju Saeimā bez papildu pilnvarām un atalgojuma. Mums, kā arī citu valstu vairākumā tomēr ir partejiska valdība un bezpartejisku pagaidām sola tikai atsevišķi, īpaši bezatbildīgi kandidāti premjera amatam.

Aicinu atbalstīt PCTVL priekšlikumu.

Paldies.

 

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. – „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcijas priekšlikumu!

Lūdzu rezultātu! Par – 22, pret – 60, atturas – 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124