Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


27.11.2009   Roberts Zīle atbalsta nepilsoņus

25. novembrī Eiroparlaments pieņēma rezolūciju par ES programmu brīvības, drošības un tieslietu jomā 2010.-2014. gadiem, kuru ieplānots apstiprināt decembrī  (Stokholmas Programma). Tajā Parlaments formulē savu pozīciju attiecībā par šo programmu. Pēc Tatjanas Ždanokas (PCTVL) iniciatīvas Zaļo/Eiropas Brīvās alianses frakcija piedāvāja papildināt rezolūciju ar atsevišķu paragrāfu par to, ka ES legāli dzīvojošajām personām bez pilsonības un trešo valstu pilsoņiem jābūt tiesībām, kas vienlīdzīgas ES pilsoņu tiesībām. Diemžēl, ar nelielu balsu pārsvaru grozījums tika noraidīts: «par» nobalsoja 307 deputāti, «pret» - 352 deputāti, 12 atturējās.

 

Tatjana Ždanokas kundze paskaidroja: «Iespējams, mums izdotos panākt to, ka grozījums tiktu pieņemts, ja mēs būtu to noformulējuši ne tik radikāli - piemēram, piedāvātu nevis «vienlīdzīgas», bet «salīdzināmas» tiesības. Tomēr tas neieviestu nekā jauna – Stokholmas Programmas  projektā ES Padome jau ir ieplānojusi norādīt, ka uzdevumam piešķirt legāli dzīvojošajiem ES valstīs trešo valstu pilsoņiem tiesības, kas ir salīdzināmas ar ES pilsoņu tiesībām, būtu jāpaliek darba kārtībā un tas būtu jāsasniedz pēc iespējas ātrāk, ne vēlāk par  2014. gadu. Tomēr, par cik Eiroparlaments atteicās pieņemt mūsu uzlabojumus , es baloju pret rezolūciju».

 

«Balsošanas rezultāti demonstrēja, ka gandrīz puse deputātu ir gatavi atbalstīt vienlīdzīgas tiesības, tai skaitā arī Latvijas nepilsoņiem. Tādēļ es turpināšu darbu šajā virzienā. Tas jau bija nesis savus augļus – tā, spriežot pēc balsošanas rezultātiem, mūsu grozījumu bija atbalstījis Roberts Zīle (TB/LNNK). Žēl gan, ka balsojošo «par» sarakstā es  nebiju atradusi Alfrēda Rubika (SC) un Ivara Godmaņa (LPP/LC) uzvārdus, kaut viņu partijas vārdos uzstājas par nepilsoņu tiesību paplašināšanu», - paziņoja Tatjana Ždanoka.

 

EP deputātes Tatjanas Ždanokas birojs,

Strasbūra, 2009. gada 26. novembrī

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124