Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


12.11.2009   PCTVL nepieļaus Ministru prezidenta kapitulāciju cīņā ar birokrātiju

2009. gada 11. novembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis iesniedza Saeimā un 12. novembrī pēkšņi atsauca Ministru kabineta sagatavoto likumprojektu „Grozījumi likumā \"Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām\"”.

Likumprojekts paredzēja sakārtot valsts SIA un Akciju sabiedrību vadītāju algas un samazināt to apmēru, kas pašreiz, ekonomiskās krīzes apstākļos, ir absolūti neadekvāts.

Piemēram, \"Latvijas kuģniecības\" valdes priekšsēdētājs Imants Sarmulis 2008. gadā saņēma 28675 latus mēnesī, \"Latvenergo\" valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons - 8550, bet \"Latvijas dzelzceļa\" valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis – 7943 latus.

Tajā pat laikā premjera alga, kurai ir jākļūst par augstāko algu valsts sektorā, patlaban sastāda tikai 1908 latus.

PCTVL ar satraukumu konstatē, ka notiek nopietna pretestība ar vienotu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības sistēmu saistīto likumprojektu paketes virzībai. Mēs uzskatām, ka šīs pretestības cēlonis ir „veco” oligarhisko partiju vēlme saglabāt savu ielikteņu augstos ienākumus valsts pārvaldes sistēmā.

  Frakcija PCTVL uzskata, ka krīzes apstākļos visiem solidāri ir jānes atbildības nasta un nevar pieļaut situāciju, kad to vai citu argumentu dēļ no vienotās algojuma sistēmas tiek izslēgtas kādas institūcijas vai iestādes. Šāda prakse rada negatīvu precedentu un stimulē ari citas iestādes rīkoties tāpat un meklēt iemeslus, lai neatrastos vienotajā atalgojumu sistēmā.

Mēs uzskatām, ka pēc krīzes pārvarēšanas pie jautājuma par atsevišķu iestāžu izslēgšanu no vienotās atalgojuma sistēmas varēs atgriezties, taču pašreiz tas nav pieļaujams.

Šodien PCTVL jau savā vārdā iesniedza MK izstrādāto un pēc tam atsaukto likumprojektu „Grozījumi likumā \"Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām\"”, ar mērķi, lai šis jautājums tomēr tiktu pienācīgi izdiskutēts Saeimā. 

 

2009.gada 12.novembris

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124