Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


05.11.2009   Valērijs Buhvalovs: Nedrīkst pazemināt neapliekamā minimuma apmēru

Cienījamie kolēģi deputāti!

 

            Finanšu krīzei, kas patlaban kā vētra plosās Latvijā un citu valstu teritorijās, ir savi konkrēti iemesli. Vārds „krīze” tulkojumā no grieķu valodas nozīmē „sods”. Sods par alkatību, skopumu un vienaldzību pret savas tautas vajadzībām. Šodien valdošā koalīcija piedāvā ieviest budžetā neapliekamā minimuma pazemināšanu un arī pazemināt summas apgādībā esošajiem. Faktiski jau tā nabadzīgajai un likteņa pabērnu lomai nolemtajai tautai tiek piedāvāts atņemt pēdējo! Kas tad ir tie 63 lati uz apgādājamo. Tā ir minimālā summa, kas nepieciešama  bērna vai pieaugušā bezdarbnieka pārtikai.

            Kā tas Jums visiem ir zināms, daudzās ģimenēs strādā tikai viens no vecākiem. Otrs bieži vien ir vai nu bezdarbnieks, vai nu kaut kā pārtiek no pagaidu darbiem. Piemēram, strādādams pilnu darba dienu par stipendiju, kas sastāda 100 latus. Šī summa ir zemāka par oficiālo iztikas minimumu un oficiālo mimimālo algu. Vēl vairāk, valdošā koalīcija piedāvāja pazemināt neapliekamo minimumu un minimumu apgadībā esošajam. Varas pārstāvji nevēlas domāt par to, kā izdzīvos nabadzīgie un visnabadzigākie, kuri šodien saņem minimalo algu vai pat tās daļu.

            Kādēļ viss krīzes smagums tiek pārlikts uz nabagu pleciem?! Kādēļ netiek ieviests progresīvais ienākuma nodoklis, kā tas tiek darīts visā pasaulē? Nesen miljonāru grupa no Vācijas griezās pie kanclera ar lūgumu ieviests nodokli bagātībai. Paši to lūdza! Jo uzskata sevi par nācijas daļu un ir gatavi uzņemties uz sevis atbildību par valsts izkļūšanu no krīzes. Kādēļ tad mūsu miljonāriem nebūtu jāpalīdz valstij izkļūt no krīzes?!

            Manuprāt, liberālā ekonomiskā politika, kas Latvijā tika īstenota visu šo gadu laikā, ir pilnībā sevi diskreditējusi. Nedrīkst pazemināt neapliekamā minimuma apmēru un minimumu apgādājamiem. Tas vienkārši ir amorāli!

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124