Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


29.10.2009   Deputātu jautājums Finanšu ministram par "Air Baltic" izvairīšanos no nodokļu nomaksas

 

Latvijas Republikas

 Finanšu ministram

Einaram Repšem

 

 

2009. gada 22.oktobris

 

 

DEPUTĀTU JAUTĀJUMS

 

 

 

Par Latvijas nacionālā lidsabiedrības

„Air Baltic Corporation” izvairīšanos no nodokļu nomaksas

 

 

Masu informācijas līdzekļos ir izsaknējusi informācija, ka Latvijas nacionālā lidsabiedrība „Air Baltic Corporation” savus pilotus pārformējusi darbā uz citu uzņēmumu un uz citu valsti, tādā veidā radot pamatotas aizdomas par mēģinājumu izvairīties no nodokļu nomaksas Latvijā. VID Komunikācijas daļa ziņu aģentūrai LETA paskaidroja, ka nodokļu tiesību akti neaizliedz Latvijas sabiedrībai saņemt jebkuru pakalpojumu, tostarp pilotu pakalpojumus, no ārvalsts sabiedrības. Tādā veidā uzņēmums, kurā valstij ir izšķiroša ietekme, demonstrē visiem pārējiem Latvijas uzņēmumiem, kādai ir jābūt attieksmei pret nodokļu maksāšanu un kādā veidā no nodokļiem ir iespējams izvairīties. Tas viss notiek laikā, kad valsts visiem spēkiem cenšas samazināt izdevumus un palielināt savus ienākumus, liekot visiem Latvijas iedzīvotājiem solidāri nest šo smago krīzes nastu. Sakarā ar augstākminēto lūdzam Jūs atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

 

 

1. Pēc mūsu datiem Air Baltic par pilotiem strādā aptuveni 70 Latvijas pilsoņi, kuri pirms nodokļu nomaksas saņem vidēji 2500 latus, tādā veidā valsts nodokļos varētu saņemt aptuveni 1 miljonu latu gadā.

Kā Jūs vērtējat to faktu, ka izvairoties no nodokļu nomaksas (sociālais un iedzīvotāju ienākuma nodoklis) Air Baltic, gada laikā nodara aptuveni 1 miljonu latu lielus zaudējumus valsts un pašvaldību budžetiem?

 

 

2. Vai Jūsu rīcībā ir informācija par citiem Latvijas uzņēmumiem, kas izmantojot nepilnīgo likumdošanu realizē līdzīgas shēmas, lai izvairītos no nodokļu nomaksas? Kādas naudas summas Jūsuprāt varētu šādā veidā aiziet garām Valsts kasei?

 

3. Kādi pasākumi tiek realizēti (tajā skaitā normatīvā regulējuma uzlabošana), lai novērstu situāciju, kad vismaz uzņēmumi ar valsts kapitālu, nemēģinātu sekot Air Baltic piemēram un nesāktu pielietot līdzīgas shēmas ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas Latvijā?

Komentāri


Осталось символов:  4124124