Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


01.10.2009   Aizsardzības ministrija slēpj skandalozo MK noteikumu grozījumu likteni

 

MK mājas lapā Valsts sekretāru sanāksmes 1.oktobra darba kārtībā nav skandalozo grozījumu MK noteikumos Nr. 508 „Noteikumi par aizsargjoslām ap valsts aizsardzības objektiem un šo joslu platumu”. Tajā pat laikā MK mājas lapā šie grozījumi skaitās kā izskatīti un apstiprināti VSS. 

Atgādināsim, ka ar šiem grozījumiem tiek plānots iekļaut Saeimas ēkas valsts aizsardzības objektu sarakstā, vienlaicīgi nosakot 25 metru drošības joslu, kurā piketiem un mītiņiem ir jāprasa Aizsardzības ministrijas atļauja.

Lai noskaidrotu grozījumu likteni frakcija PCTVL sazinājās ar Aizsardzības ministrijas darbinieku, kas atbildīgs par šiem MK noteikumiem. No sākuma atbildīgais darbinieks nevarēja precīzi pateikt kāds liktenis sagaidījis šos noteikumus, taču kādu laiku vēlāk atzvanot uz PCTVL frakciju ieteica šajā sakarā vērsties pie Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta preses nodaļas vadītāja Odiņa kunga. Protams, fakts, ka par normatīvo dokumentu apriti Aizsardzības ministrijā atbild preses nodaļa nedaudz izbrīnīja, jo tā nav tradicionāla prakse ministrijās. Arī Odiņa kungs bija izbrīnījies par šādu viņa kompetencē neesošu jautājumu un aizbildinoties ar nepieciešamību pievērsties tiešajiem darba pienākumiem un to, ka Aizsardzības ministrijas preses nodaļa nenodarbojas ar privātpersonu lūgumiem, lūdza šajā jautājumā vērsties rakstiski. Atbildīgais darbinieks pat telefonu (kuram ir numuru noteicējs) vairs nebija sazvanāms.

Šis negaidītais noslēpumainības plīvurs ap tik vienkāršu jautājumu liek mums domāt, ka ar demokrātiju un informācijas pieejamību Latvijā kaut kas nav kārtībā, un Ministru kabineta noteikumu Aizsardzības ministrija (kā tagad droši vien ir jāpārdēvē šī iestāde) tagad sargās no tautas ne tikai Saeimu, bet arī informāciju.

Komentāri


Осталось символов:  4124124