Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


01.10.2009   PCTVL – par sociālajām garantijām pedagogiem

Cienījamie kolēģi deputāti!

Piedāvātā jaunā panta Izglītības likumam (Likumam par izglītību?) būtība ir sekojoša – atbalstīt pedagogus šajos grūtajos laikos. Runa ir par sociālo garantiju piešķiršanu pedagogiem. Pirmām kārtām, tiek piedāvāts nodrošināt pedagogus ar medicīnisko apdrošināšanu. Pēc pilnīgi nepārdomātas un pazemojošas skolotāju likmes samazināšanas, šodien daudzi pedagogi saņems uz rokām 120-150 latus mēnesī. Uzdošu tīri retorisku jautājumu – kā, jūsuprāt, var izdzīvot par šo naudu, ja minimālā maksa par komunālajiem un citiem pakalpojumiem mēnesī vidēji sastāda 70 latus.  

Mēs piedāvājam kompensēt pedagogiem transporta izdevumus. Mēs piedāvājām ieviest normu, kas uzliek pašvaldībai par pienākumu piešķirt pedagogiem tiesības uz pašvaldības mājokļa īri ārpus kārtas.  

Mēs piedāvājām dot pedagogiem tiesības saņemt vietu bērnudārzos saviem bērniem ārpus kārtas. Īpaša tēma ir pedagoga pirmstermiņa iziešana pensijā. Protams, skolotājs  nenodarbojas ar smagu fizisko darbu, bet pēc piecām mācību stundām pēc kārtas skolotāja psiholoģiskā slodze sasniedz maksimumu. Katru dienu skolotājs izskaidro bērniem vienu un to pašu – kā nepieciešams mācīties, kā ir jāuzvedas, kontrolē ne tikai savu klasi, bet arī citas klases skolā. Pārrunas ar vecākiem, dežūras skolā – viss tas prasa lielu psiholoģisko slodzi.

Tādēļ tā nebūt nav nejaušība, ka padomju laikos skolotājiem tika piešķirta pirmstermiņa pensija pēc divdesmit pieciem skolā nostrādātajiem gadiem. Vai tad patlaban darbs skolā ir kļuvis vieglāks? Vai tad šodien mūsu skolotāji strādā kaut kādos īpaši labvēlīgos apstākļos? Nē , un vēlreiz nē! Psiholoģiskajā ziņā smagais skolotāja darbs  mūsdienu skolās ir kļuvis vēl smagāks.  

Kolēģi! Pirms balsošanas ļoti labi visu apdomājiet. Jo noraidot mūsu priekšlikumu, Jūs , tostarp, demonstrējiet pedagogiem arī savu attieksmi pret bērniem – tautas nākotni.  

Komentāri


Осталось символов:  4124124