Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


30.09.2009   Nepieļausim Saeimas pārvēršanu par kara bāzi!

Šī gada 1.oktobrī Valsts sekretāru sanāksmē tiks izskatīti Aizsardzības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 508 „Noteikumi par aizsargjoslām ap valsts aizsardzības objektiem un šo aizsargjoslu platumu”. Ar grozījumiem tiek piedāvāts papildināt armijas bāžu sarakstu ar četriem jauniem valsts aizsardzības objektiem – galveno Saeimas ēku un trijām ēkām pretējā Jēkaba ielas pusē. Pie tam saskaņā ar citiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.509 \"Noteikumi par uzturēšanās ierobežojumiem aizsargjoslās ap valsts aizsardzības objektiem25 metru platā aizsargjoslām ap šiem objektiem bez Aizsardzības ministrijas saskaņojuma ir aizliegti mītiņi un piketi.

 Tieši šis apstāklis, tāpat kā Saeimas pieņemtie Latvijas iedzīvotājiem nedraudzīgie lēmumi arī kļuva par cēloni Saeimas ēku iekļaušanai aizsardzības objektu sarakstā.

 PCTVL vēlas atgādināt, ka 2006. gada novembrī Satversmes tiesa izskatot PCTVL iesniegto pieteikumu, pieņēma lēmumu izslēgt no likuma antikonstitucionālus aizliegumus rīkot mītiņus un piketus tuvāk kā 50 metrus no valsts iestādēm. Tieši pēc šo aizliegumu atcelšanas arodbiedrībām izdevās realizēt virkni efektīvu masu pasākumu, kas bija vērsti pret valsts varas realizēto prettautisko politiku.

 PCTVL iesaka Ministru kabinetam ievērot Konstitūciju un neatbalstīt Aizsardzības ministrijas piedāvātos grozījumus.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124