Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


24.09.2009   Maksa par akcīzes paaugstināšanu cigaretēm - 16 miljoni latu!

Šodien, 24. septembrī Saeima steidzamības kārtā ir pieņēmusi grozījumus likumā „Par akcīzes nodokli”. Diemžēl tika noraidīti frakcijas PCTVL priekšlikumi atgriezt akcīzes nodokli  cigaretēm iepriekšējā, 2008. gada līmenī. Tajā pat laikā Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā nodokļu ieņēmumu statistika liecina, ka pirmo 7 mēnešu laikā pēc akcīzes nodokļa paaugstināšanas cigaretēm, valsts nodokļos ir ieguvusi par 16 miljoniem latu mazāk nekā analoģiskā periodā pagājušajā gadā. Ja šī tendence turpināsies, tad līdz gada beigām budžetā ienāks par 27 miljonu latu mazāk.

Jau gada sākumā frakcija PCTVL brīdināja, ka primitīva nodokļu paaugstināšana var novest pie efekta, kas pretējs vēlamajam. Starp citu, tieši 27 miljonus latus valdība sākotnēji plānoja iekasēt no nekustamā īpašuma nodokļa ieviešanas, tādā veidā vienkārši lāpot tos caurumus budžetā, kuri radušies šīs pašas valdības nepārdomātās nodokļu politikas rezultātā. Atgādināsim, ka valdība plāno  iekasēt 37 miljonus latus uz ieturējumiem no strādājošo pensionāru pensijām, 50 miljonus latus,  ieturot 10 % no pensijām, pa trim miljoniem uz vecāku pabalstu un māmiņu algu apcirpšanas rēķina.

 Tapāt PCTVL vēlas atzīmēt, ka miljoni latu, kas netika iekasēti akcīzes nodokļa paaugstināšanas rezultātā, tika faktiski uzdāvināti kontrabandistiem. Statistika uzskatāmi demonstrē, ka akcīzes nodoklis netiek iekasēts tieši par tām akcīzes precēm, kuras tradicionāli ieved kontrabandas ceļā, savukārt nozares eksperti pagalvo, ka jau tagad aptuveni 40% no cigarešu tirgus sastāda kontrabandas prece.

Komentāri


Осталось символов:  4124124