Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


21.09.2009   Vides ministrija plāno pārvērst Latviju par visas Eiropas izgāztuvi

Pagājušajā ceturtdienā, Saeima steidzamības kārtā ir pieņēmusi grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas ļauj Latvijā no ārvalstīm ievest atkritumus dedzināšanai. Sākotnēji likums tika atvērts ar mērķi nodrošināt dažas izmaiņas, kas saistītas ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem, taču otrajā lasījumā Vides ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un Zemnieku savienība) likumprojektā iesniedza grozījumus, kas paredz, ka turpmāk Latvijā no ārzemēm varēs ievests dedzināšanai atkritumus, kuru dedzināšana tiek klasificēta kā pārstrāde vai reģenerācija.

            Apspriežot šos grozījumus Saeimas komisijā, ministrijas pārstāvji atteicās atlikt to apspriedi uz nedēļu. Nekāda sabiedriskā diskusija par šo jautājumu netika veikta, nekādus argumentus šo grozījumu steidzamai ieviešanai ministrijas ierēdņi minēt nevarēja. Kam ir izdevīga atkritumu ievešana no ārvalstīm? Vai Latvijas valdība neplāno pārvērst Latviju par visas Eiropas izgāztuvi, kas gatava apkalpot attīstītākas valstis?

            Uz sabiedrisko ažiotāžu izsaukušo Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumu fona, likums par „ārzemju” atkritumu ievešanu palika nepamanīts. Frakcija PCTVL bija vienīgā, kura neatbalstīja Vides ministrijas priekšlikumu un gatavojas atkal atgriezties pie šī jautājuma, kā tikko Atkritumu pasaimniekošanas likums tiks atvērts grozījumiem.

Komentāri


Осталось символов:  4124124