Galvenā lapa - Arhīvs - 2009


17.09.2009   V.Buzajevs: atļaut nepilsoņiem un ārvalstniekiem strādāt militārās vienībās

Cienījamais Prezidij! Cienījamās dāmas un kungi!

Pirmie divi mani priekšlikumi ir vērsti uz to, lai nepilsoņi un ārvalstnieki varētu ieņemt civilajos amatus militārās vienībās. 

Žēl gan, ka komisija šos priekšlikumus noraidīja, jo tikai personas ar ārkārtīgi attīstītu fantāziju var iedomāties, ka tie spēj apdraudēt nacionālo drošību.

Tie nav draudi nacionālajai drošībai, bet tikai taisnīguma atjaunošana. Armija ir pārāk dārgs mehānisms, kas pastāv uz nodokļu maksātāju rēķina. Tādēļ būtu tikai taisnīgi, ja visi nodokļu maksātāji bez diskriminācijas pēc pilsonības pazīmes varētu atrast sev apmaksājamu darbu struktūrā, kas pastāv uz viņu rēķina.

Tūlīt es demonstrēšu Jums sava priekšlikuma finansiālu pamatojumu.

Es gribētu atgādināt, ka pēc mūsu aprēķiniem, daudzkārt stādītiem gan Saeimas, gan Valsts Prezidenta ievērībai, un vēl neviena neapgāztiem, nepilsoņi tikai tajā iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas veidā, kura aizgāja uz viņu neievēlēto pašvaldību uzturēšanu, iztērēja apmēram miljardu latus. Attiecīgi, ja ņemt vērā, ka valstij tiek pārskaitīti aptuveni 20% ienākuma nodokļa, tad arī valsts budžetā pēdējo 15 gadu laikā nepilsoņi bija iemaksājuši 250 miljonus latu.

Dāmas un kungi!                                                                     

Paskaitīsim vēl nedaudz. 2009. gada plānos pamatbudžeta izdevumi sastāda 3,2 miljardus latus. No tiem Aizsardzības ministrijai tiek tērēti 171 miljoni latu vai 5,3%. Tātad, nepilsoņi iemaksāja no savas naudas mūsu armijai aptuveni 13 miljonus latus, bet Jūs vēl pārmetat viņiem nepietiekamu patriotismu.

Pirms izšķirošās balsošanas saskaitīsim vēl, cik tad katrs no mums ir parādā nepilsoņiem. Saeimas uzturēšanai šogad bija piešķirts 12,7 miljoni latu, vai 0,4% pamatbudžeta. Tātad nepilsoņi bija samaksājuši par simts valsts gudrāko galvu uzturēšanu apmēram miljonu latu. Tiesa gan, pieci Saeimas sastāvi, kuri diskriminēja nepilsoņus, jau ir nomainījušies. Tie bija paspējuši pieņemt 130 ierobežojumus nepilsoņiem, no kuriem 80 joprojām paliek spēkā.

Ja mēs sadalīsim vienu miljonu nepilsoņu naudas uz 500, tad rezultātā saņemsim, ka katrs no mums ir parādā nepilsoņiem 2 tūkstošus latu – pa 25 latiem par katru no 80 ierobežojumiem. 

Un, kā zināmā anekdotē, no izveidojušās situācijas ir divas izejas – vai nu nobalsot par manu priekšlikumu, vai arī iet pie tuvākā bankomāta, noņemt no tā 25 latus un atdot pirmajam garāmgājējam, ja šis uzrādīs violeto pasi.  Ņemot vērā to, ka tikai Rīgā dzīvo 180 tūkstoši nepilsoņu, ilgi staigāt pa ielām Jums nebūs nepieciešamības.

Komentāri


Осталось символов:  4124124