Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


08.12.2008   NEATDOSIM MŪSU SKOLAS!

 

Nedaudz ir kritis noslēpuma plīvurs no vēl nepubliskotās valdības antikrīzes programmas. Saeimas skaitliski vislielākās Tautas partijas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis paziņoja, ka jau janvārī – februārī būtu nepieciešams īstenot sāpīgas reformas Izglītības un zinātnes ministrijā, slēdzot vairāk kā simts skolas, kas neatbilst vajadzīgajiem kritērijiem. Pirmkārt tas attieksies uz mazajām lauku skolām un skolām Rīgā ar krievu apmācības valodu.

Taupīt uz tādas neaizsargātas iedzīvotāju kategorijas, kā bērni, rēķina, nozīmē atstāt Latviju bez nākotnes. Šāds darbības stils ir ļoti raksturīgs valdībai, kurā dominē partija ar plaukstošu triju bērnu ģimeni logotipā. Par laimi, ne jau viss iecerētais viņiem izdodas un no padomju laikiem mantotais sazarotais skolu tīkls ir daļēji saglabājies. Tas saglabājies arī pateicoties gan latviešu, gan krievu vecāku aktivitātēm, kuri aizstāv katru likvidācijai nolemto skolu un pēc veltīgiem centieniem vērsties pie prezidenta un valdības, bieži meklē atbalstu pie partijas PCTVL. Ja valdība vēlas, lai savu darbību atsāktu ne tikai Krievu skolu aizsardzības štābs, bet arī Latviešu skolu aizsardzības štābs, tad tā to panāks.

Tautas partijas priekšlikums ir nācis pārāk vēlu, jo pēdējo desmit gadu laikā bērnu skaits Latvijā lēni, bet tomēr pieaug. Jau četrus gadus pēc kārtas pieaug arī pirmklasnieku skaits, turklāt Kučinska kungam tik netīkamajās krievu skolās – gandrīz divreiz ātrāk, nekā latviešu skolās. Tādēļ ir pienācis laiks domāt nevis par jaunu skolu likvidāciju, bet gan par veco skolu atjaunošanu.

Liekas, ka vienīgais pozitīvais ieguldījums, kuru Tautas Partija varētu izdarīt lai palīdzētu valstij krīzes laikā, ir atgriezt budžetā to naudu, kuru šī partija, pēc tiesībsargājošo institūciju viedokļa bija nelikumīgi iztērējusi pēdējās priekšvēlēšanu kampaņas gaitā.

 

 

Partijas PCTVL Birojs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124