Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


08.12.2008   Frakcija PCTVL plāno īstenot dzīvē Eiropas Padomes rekomendācijas

  2. decembrī Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongress, noraidot Latvijas valdības pārstāvju argumentāciju, pieņēma rekomendācijas „Demokrātija Latvijā pašvaldību līmenī: nepilsoņu līdzdalība sabiedriskajā un politiskajā dzīvē pašvaldību līmenī”.Kongress aicināja Latviju nodalīt politisko tiesību piešķiršanu no naturalizācijas jautājuma un piešķirt nepilsoņiem balsstiesības pašvaldību vēlēšanās.

Tāpat Kongress aicināja Latviju apsvērt iespēju parakstīt un ratificēt Konvenciju par ārzemnieku piedalīšanos vietējā līmeņa sabiedriskajā dzīvē, kas paredz dot balsstiesības ārvalstniekiem un personām bez pilsonības, kuras valstī ir uzturējušās trīs gadus, kā arī tiesības tikt ievēlētam, ja uzturēšanās termiņš ir 5 gadi. Atgādināsim, ka vidējais šeit dzimušo nepilsoņu, uzturēšanās laiks Latvijā ir 40 gadi.

Kongresā Latvijai tika rekomendēts bez naturalizācijas atzīt par Latvijas pilsoņiem gados vecus nepilsoņus un Latvijā dzimušos nepilsoņus. Pēc PCTVL aplēsēm tie sastāda 2/3 no 360 tūkstošiem violeto pasu īpašniekiem.

Šī gada 4. decembrī frakcija PCTVL iesniedza Saeimā likumprojektus, kas pilnībā atbilst abām augstākminētajām rekomendācijām. Saeima tos izskatīs 11.decembrī – dienu pēc tam, kad arī Latvijā tiks atzīmēta Vispārējās Cilvēktiesību deklarācijas 60-tā gadadiena. Vispārējā Cilvēktiesību deklarācijā cita starpā paredz arī vispārējās vēlēšanas un ikviena cilvēka tiesības uz pilsonību. 

Gadījumā, ja Saeimas valdošais vairākums noraidīs šos likumprojektus, tiks veikti pasākumi, lai šis fakts kļūtu zināms plašai starptautiskajai sabiedrībai. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124