Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


04.12.2008   J. Sokolovskis – I. Godmanim: Šodien gribētu dzirdēt no premjerministra, ko valdība gatavo, kādus pasākumus, kādus vēl nodokļus paaugstināt…Šodien diemžēl mēs to nedzirdējām

 

J. Sokolovskis (PCTVL frakcija).

Godātie kolēģi! Tiešām premjers šodien teica, ka viņš runās pusotru stundu un runa būs sadalīta trijās daļas. Pirmā daļa būs par „Parex”, otrā daļa – par finanšu situāciju un trešā daļa – kas mums ir jādara, lai no šīs situācijas izietu.

Nu, runa bija stundas laikā un runāja par „Parex” un runāja par esošo situāciju. 

Bet par to, kādā veidā valdība varētu palīdzēt maznodrošinātajiem. Tātad vienīgais tāds paņēmiens, kas skanēja šajā runā, bija, ka būs paaugstināts PVN nodoklis tām precēm, kuras tagad ir apliktas ar 5 procentu likmi. Es gribētu, godātie kolēģi, pateikt, kas tagad ir aplikts ar 5 procentu likmi. Medikamentu piegāde, zīdaiņiem paredzēto specializēto produktu piegāde, grāmatu iegāde, avīzēm, žurnāliem un citiem periodiskajiem izdevumiem, sveiciens žurnālistiem… ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, siltumenerģijas piegāde iedzīvotājiem, elektroenerģijas piegāde, dabasgāzes piegāde iedzīvotājiem.

Godātie kolēģi! Tātad tas viss būs… tātad maksās visi tie maznodrošinātie… Un beidzot – apbedīšanas pakalpojumi. Ļoti aktuāli.

Nu tad… kāda veida… Tas ir viens, ko mēs dzirdējām. Otrs, ko mēs dzirdējām… tātad akcīzes nodokļa degvielai paaugstināšana. Vairāk nedzirdējām neko.

Un es tomēr šodien gribētu dzirdēt no premjerministra kunga tomēr vismaz šī plāna elementus, negaidot 19.decembri, bet šodien tomēr pateikt, ko valdība gatavo, kādus pasākumus, kādus vēl nodokļus paaugstināt, kādā veikt skart speciālo budžetu un tā tālāk. Šodien diemžēl mēs to nedzirdējām.

Komentāri


Осталось символов:  4124124