Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


04.12.2008   PCTVL – pret naudassodu par braukšanu bez biļetes paaugstināšanu

 

Deputāta Valērija Buhvalova uzruna

Cienījamais Prezidij! Cienījamās dāmas un kungi!

 

Piedāvātā naudassodu par braukšanu bez biļetes sabiedriskajā transportā apmēru paaugstināšana divarpus reizes – tā nebūt nav pašas Juridiskās komisijas vai Satiksmes ministrijas iniciatīva. Tā ir reakcija uz pašvaldību un, pirmām kārtām, Rīgas Domes rīcību.

Pilsētas tēvi pēc neilgām svārstībām paaugstināja braukšanas tarifus no 20 līdz 30, bet pēc tam pat līdz 40 santīmiem. Viņiem par aizstāvību varētu teikt, ka šie tomēr bija daudz mērenāki, nekā deputātu vairākums Juridiskajā komisijā.

 

Dāmas un kungi!

 

Galīgo lēmumu par biļešu cenu paaugstināšanu pieņem nevis pati Dome, bet gan Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija, kuras sastāvā ir 13 cilvēku – seši ierēdņi un septiņi deputāti.  

Kā Jūs to varat noprast, tad visi ierēdņi pauž valdošā vairākuma gribu, kas pēc sava sastāva ir tāds pats, kā valdībā. Lūk, Jums jau sešas balsis „par” pagājušā gada 5. novembra komisijas sēdē. No septiņiem deputātiem tikai divi balsoja „par” – Požarnova kungs no TB/LNNK un Pīkas kundze no Tautas Partijas. Trīs tautas kalpi bija pret – Zvirbuļa kungs no Jaunā Laika, Deniss Gorba no PCTVL un Ivans Ivanovs no Dzimtenes. Vēl divi – Saskaņas Centra frakcijas vadītājs Kameņeckis un Jaunupa kungs no Jaunā Laika balsošanā nepiedalījās. 

 

Nu, bet mums, dāmas un kungi, Kārtības Rullis neļauj slēpties aiz ierēdņu platām mugurām. Tātad, nobalsosim un pārbaudīsim, kurš tad no šeit klātesošajiem ir tautas kalps, bet kurš iedomājas, ka viņš ir vergturis.

 

Aicinu balsot „pret” ministrijas priekšlikumu, kuru kontrolē  viskristīgākā un dievticīgākā Pirmā partija!

Komentāri


Осталось символов:  4124124