Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


27.11.2008   Filmas «9.11. Izmeklēšana no nulles» autors Džuljeto Kjezatikās ar žurnālistiem PCTVL frakcijas telpās

25. novembrī Saeimas PCTVL frakcijas telpās žurnālisti tikās ar Eiroparlamenta deputātu Džuljeto Kjezu. Šo tikšanos organizēja eirodeputāte Tatjana Ždanoka.

 

Tikšanās iemesls bija Kjezas kunga veidotā filma «9.11. Izmeklēšana no nulles» un klajā nākusī grāmata «Zero». Tajā autors izklāsta savu 11. septembra notikumu Amerikā redzējumu.  

12. septembrī dokumentālā filma tika demonstrēta Krievijas ORT kanālā.

Pēc Kjezas kunga vārdiem, šī filma netika demonstrēta viņa dzimtās Itālijas ekrānos, tā tika aizliegta arī Francijā. Tikai televīzijas kanāli ORT un  «Al Džazira» deva iespēju demonstrēt to savai auditorijai.

«Pateicoties manām personiskām pūlēm filma tiek izplatīta Beļģijā, Francijā, Itālija. Mani tas nepārsteidz, jo filma ir sarežģīta, tajā pausts tas, kam Rietumos tika uzlikts «tabu». Es vēlos teikt, ka ja neapstādināt tos, kuri organizēja  11. septembri, viss var atkārtoties».

Uz jautājumu, kas konkrēti stāv aiz 11. septembra notikumu organizēšanas, Džuljeto Kjeza atbildēja, ka viņam šaubas saistībā ar 11. septembri radās uzreiz. Grāmatu viņš sāka rakstīt vēl 2002. gada martā, jau tad bija parādījušies pirmie argumenti.  

«Grāmatā es rakstīju, ka drīz notiks uzbrukums Irānai. Tā arī notika. Kas organizēja? Kopā ar līdzautoriem mēs pierādījām, ka oficiālā teroristiskā akta versija ir viltus. Jālasa grāmatu uzmanīgi, lai ieraudzītu, kur tieši viņi melo, ko noklusē. Informāciju, kuru mēs izmantojām, mūsu rīcībā deva ASV oficiālās varas iestādes. Ja tie bija 19 teroristi Osamas ben Ladena vadībā, tad precizēt to triju dienu laikā, dabūt visu sarakstu tik īsajā laikposmā, ir visai apšaubāmi. Visi laikraksti klusēja, televīzija klusēja. Bet es, par cik uzskatu, ka šie notikumi skar visas pasaules likteni, nolēmu rakstīt grāmatu un uzņemt filmu.            

11. septembra «radītāji» - tie ir ģēniji, viņi zināja, ka trīs miljardi cilvēku pārdzīvos traģēdiju, tā ir pati lielākā traģiskā luga pasaules vēsturē. Viņi, šie cilvēki, tā turpinās arī tālāk, ja viņus neapstādināt. Tas ir izdzīvošanas jautājums.  

Viņi jau tad zināja, ka Amerika atrodas krīzē, tā bija sākusies  2000. gadā. Nevaru neapvienot 11. septembra notikumus ar to, kas bija noticis ievēlot ASV prezidentu, jo Bušs faktiski netika ievēlēts. Kādēļ Federālā tiesa pārtrauca balsu skaitīšanu Floridā, un tādēļ A. Gors, kas virzījās ar balsu pārākumu, zaudēja? Domāju, ka šīs sakritības nav nejaušas.

Šie cilvēki ir gatavi revolucionāriem procesiem pasaulē. Tiem jānotiek ļoti ātros tempos. Oficiālā versija ir sazvērnieku versija. Grāmatas nosaukums «Zero» - «Nulle», tādēļ, ka informācijas ir nulle».

Dodot novērtējumu augusta notikumiem Gruzijā, Kjezas kungs teica: «Uzbrukums bija no Gruzijas puses. Viņi apšaudīja krievus, kuri likumīgi atradās Gruzijas teritorijā. Tie bija miera uzturēšanas spēku posteņi, bez ieročiem. Gruzija bombardēja posteņus un nogalināja krievus. Vai tad viņi cerēja, ka krievi neko nedarīs?

Eiroparlamentā pieņemto dokumentu atbalstīja 64 deputāti, tai skaita es un Tatjana Ždanoka, divi atturējās. Tajā Krievija tika kritizēta par nesamērīgu reakciju. Pēc mēneša Sarkozī jau runāja pavisam kaut ko citu. Un patlaban lielāki laikraksti New Jork Times, Gardian jau raksta, ka Gruzija bija uzbrukusi. Pasaules sabiedrība teic, ka Saakašvilī rīkojās krimināli».

Džuljeto Kjeza pauda viedokli, ka pateicoties 11. septembrim Amerika, kas jau sen atradās krīzes stāvoklī, ieguva papildu 8 gadus, uz vēlāku laiku atbīdot finanšu sistēmas krahu.  

«Viņi drukā dolārus, neviens nezina cik to ir pasaulē – 800 triljoni apgrozās pasaulē, lielākā daļa neatrodas Amerikā. Kas kontrolē šo naudu? Neviens. Amerikai nepieciešama impērijas vara pasaulē, kad neviens nevarēs piedāvāt citus variantus. Nezinu, ko pasāks Obamas kungs, bet stāvoklis viņam ir ļoti smags. Man veidojas tāds iespaids, ka Obama un viņa apkārtne ir sapratuši, ka viņi nespēs sanaidot Eiropu ar Krieviju.

Eiropas un Krievijas intereses sakrīt. Sarkozī teica, ka Eiropas un Krievijas intereses sakrīt uz daudzām desmitgadēm. Tie, kas saspīlē stāvokli ap Gruziju, Ukrainu, šo valstu iestāšanos NATO, nokļūs grūtā stāvoklī. Manuprāt, šis variants mums ir vislabākais.»

Runādams par attieksmi pret uzņemto filmu Itālijā, Kjezas k-gs teica: «Daudzreiz mani raksturoja, kā sazvērnieku, bet manā pusē ir vairāk kā 2000 ekspertu, kuri piekrīt manai versijai, lielākā daļa no tiem – amerikāņu militārpersonas, grāmatas sarakstā figurē  68 autoritatīvi cilvēki. Man svarīgi, lai tiktu izveidota komisija, kas izmeklētu 11. septembra notikumus, lai tā pateiktu taisnību, jo runa ir par cilvēces nākotni.»

 

25. novembrī plkst. 18:30 Rīgas Pasaules tirdzniecības centrā Elizabetes ielā 2, notika Džuljeto Kjezas kunga  tikšanās ar tiem, kurus interesē  11. septembra notikumu traktējums, kuru viņš izklāstīja grāmatā «Zero» un filmā «9.11. Izmeklēšana no nulles». Notika šīs filmas demonstrācija un eirodeputāts atbildēja uz klātesošo jautājumiem.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124