Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


27.11.2008   PCTVL – par to, tiesai ir pienākums formulēt tiesas spriedumu 30 dienu laikā

 

 

V.Buzajevs (PCTVL frakcija).

Cienījamais priekšsēdētāj! Godātie kolēģi!

Šeit ir neliels dumpis uz kuģa. Juridiskais birojs ir pret gan Juridiskās komisijas vairākuma viedoklim, gan arī pret Tieslietu ministrijas un Saeimas pirmā lasījumā nobalsotajiem grozījumiem 3.46. (?) pantā. Lietas būtība ir tāda, ka šodien, tiesai ir pienākums formulēt tiesas spriedumu 30 dienu laikā, un Ministru kabinets un praktiski Tieslietu ministrija grib dot tiesai jebkuru saprātīgu termiņu, lai formulētu spriedumu – vai mēnesi, vai gadu, vai desmit gadus. Un Juridiskais birojs ir pret. Un pareizi dara. Jo likumā būtu nepieciešams iekļaut konkrētus termiņus.

Un vēl viens arguments Juridiskā biroja labā. Praktiski visi šie grozījumi dažos likumos, tai skaitā apspriežamajā, tas ir darba grupas, kas strādā pie Tieslietu ministrijas iniciatīvas, un šis darba grupas pasludinātais mērķis vienkāršo tiesvedību un dod iespēju izskatīt lietas pēc iespējas īsākā laikā. Un diemžēl šis priekšlikums ir pilnā pretrunā ar pasludināto mērķi, jo process varētu pašā pēdējā stadijā būt ilgstoši neierobežotā laikā.

Saskaņā ar to es lūdzu atbalstīt šo Juridiskā biroja priekšlikumu un varētu piebilst, ka diemžēl visā šajā likumprojektā ir daudz tādu pašu sīkumu, kas dara šo likumprojektu PCTVL frakcijai nepieņemamu kopumā.

Aicinu šobrīd atbalstīt mūsu vislabāko Saeimas juristu viedokli un balsot par Juridiskā biroja priekšlikumu.

Priekšlikums pieņešanai pitrūka viena balss.

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124