Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


20.11.2008   Par nepilsoņiem nāksies atbildēt!

2008.gada 20. novembrī Saeimas mandātu, iesniegumu un ētikas komisija izskatīja deputāta Vladimira Buzajeva iesniegumu ar lūgumu novērtēt Pilsonības likuma izpildes komisijas priekšsēdētaja P.Tabūna uzvedību 29. oktobra komisijas sēdē.

Deputāts ir sašutis par to, ka komisijas priekšsēdētājs nebija nodevis balsošanai viņa izvirzīto priekšlikumu, motivēdams to vienīgi ar to, ka viņam šis priekšlikums nepatīk. 

29. oktobra sēdē Pilsonības likuma izpildes komisija apsprieda pārbaudes lietas rezultātus, kuru pēc PCTVL prasības ierosināja Tiesībsargs. Tiesībsarga iniciētās pārbaudes lietas ietvaros tika dots novērtējumu astoņdesmit pilsoņu un nepilsoņu tiesību atšķirībām, uz kurām norādīja Latvijas Cilvēktiesību komiteja. Tiesībsargs atzina, ka apmēram desmit atšķirībām trūkst leģitīma mērķa, tās ir nesamērīgas un ir jāatceļ.

Komisijā notika diskusija un pamatojoties uz tās rezultātiem Buzajevs piedāvāja komisijas vārdā nosūtīt Saeimas Prezidijam vēstuli ar lūgumu nosūtīt Tiesībsarga atzinumu uz Saeimas komisijām, kuras atbildīgas par katru no tām atšķirībām, kuras pēc Tiesībsarga domām ir jāatceļ. Komisiju uzdevums šajā gadījumā būtu izstrādāt attiecīgos grozījumus nepilsoņus diskriminējošajos likumos.

Buzajevs uzskata, ka atteikums nodot viņa priekšlikumu balsošanai ir uzreiz divu Deputātu ētikas kodeksa pantu pārkāpums:

 - deputāta pienākums ir ievērot normatīvos aktus, ieskaitot arī Saeimas Kārtības Rulli;

- aizliegts izmantot dienesta stāvokli ar mērķi prettiesiski ietekmēt valsts institūciju lēmumus.

PCTVL uzskata, ka atteikums nodot deputāta priekšlikumu balsošanai ir uztverams kā bīstams precedents. Ja Tabūna piemēram sekos citu komisiju priekšsēdētāji, tad tiks nopietni apdraudēta likumdošanas darbības efektivitāte.

Komisijas sēdē tika nolemts pieprasīt Saeimas juridiskā biroja viedokli par iespējamiem Saeimas Kārtības Ruļļa pārkāpumiem.

Komentāri


Осталось символов:  4124124