Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


14.11.2008   Jakova Plinera paskaidrojums par balsošanu pret arizsardzības budžetu

Godātie kolēģi!
Frakcija PCTVL tikko nobalsoja „pret” to, lai līdz 2012. gadam mēs tērētu milzu līdzekļus aizsardzības vajadzībām un mēs vēlamies paskaidrot - kāpēc.
Kas ir šie mistiskie 2%, kas nav atrunāti nevienā Latvijas parakstītā dokumentā, kurus nav sasniegušas vairākums ES valstu un kurus mums par katru cenu ir jāsasniedz šajā grūtajā laikā? Visiem šeit klātesošajiem ir skaidrs, ka Latvija nekad nekļūs par vērā ņemamu NATO dalībvalsti, pat tad, ja tērēs aizsardzībai 20% no IKP. Nelolojiet ilūzijas, arī turpmāk mūsu gaišās debesis turpinās sargāt pārītis svešu iznīcinātāju. Ne vienreiz vien NATO partneri Latvijai ir pārmetuši krāpšanos ar šiem procentiem, kas bez pēdām iztvaiko Aizsardzības ministrijas gaiteņos, nogulstas aizsardzības ierēdņu kabatās un nekam nevajadzīgos projektos.
Ne velti Aizsardzības ministram prātā grozās domas par jātnieku goda sardzi, brašu kavalēriju un varbūt pat kaujas ziloņiem. Kāpēc ne? Tā būs Latvijas ekoloģiskā atbilde augstajām militārajām tehnoloģijām. Dārga un bezjēdzīga.
Situācija ap šiem 2% sāk atgādināt tā saucamo „dedovščinu” armijā, kad jau gadu nodienējušie karavīri liek 100 reizes atspiesties jauniesauktajam, kurš lai atvieglotu savu uzdevumu ir palicis tikai apakšbiksēs un smilšu krāsas armijas zābakos un jā, arī vēl cieši savilktā josta (visi taču mēs tagad savelkam jostas), kas ar savu smagumu traucē. Nu nevar viņš tagad atspiesties, godātie kolēģi, nevar… tāpēc, ka ir izbadējies un novārdzis.
Pozīcija ir atbalstījusi šo likumprojektu un Aizsardzības ministrija kaut kur šos 2% notērēs, tāpēc es gribētu ieteikt Aizsardzības ministrijai vienu efektīvu variantu. Vajag visiem maznodrošinātajiem Latvijas iedzīvotājiem palīdzēt pārdzīvot šo smago ziemu un izdot viņiem no Aizsardzības ministrijas krājumiem siltas kamuflāžas jakas. Iedomājaties tikai kolēģi! Pēc šī budžeta pieņemšanas pa ielām noteikti klīdīs daudz maznodrošināto un mēs droši varēsim aicināt augstus NATO viesus un rādīt viņiem cik liela ir mūsu armija! Nevajag tikai tuvumā rādīt, ka neredz viņu bālās sejas.
Paldies par uzmanību!

Komentāri


Осталось символов:  4124124