Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


13.11.2008   Kurš iemūžināja Musolīni un Veisa piemiņu Rīgas brāļu kapos?

LR Kultūras ministrei

Helēnai Demakovai

 

 

2008.gada 13.novembrī

 

    DEPUTĀTU JATĀJUMS

 

Par nepieļaujamību iemūžināt

Benito Musolīni un Voldemāra Veisa

piemiņu Rīgas Brāļu kapos

 

Rīgas Brāļu kapi ir valsts nozīmes piemineklis, savdabīgs varoņu panteons, kur tiek godināti cilvēki, kas ir atdevuši savas dzīvības par Latvijas neatkarību un brīvību. Lai godinātu varoņus uz šiem kapiem ierodas ārzemju viesi, tūristi un skolēni. Rīgas Brāļu kapos apglabātie karavīri ir patriotisma piemērs jaunajai paaudzei.

            Tomēr rodas neizpratne par to, vai daži cilvēki, kuru vārdi ir iemūžināti Brāļu kapos,  var kādam kalpot par pozitīvu piemēru.

Pašā godājamākajā vietā, tieši zem Mātes Latvijas skulptūras atrodas pulkveža Voldemāra Veisa kaps. Voldemārs Veiss ir pazīstams, kā viens no holokausta organizatoriem Latvijā, kas ņēma tiešu dalību ebreju geto organizēšanā un tam sekojošajā ebreju iznīcināšanā. Viņa noziedzīgo darbību savā ziņojumā ir apstiprinājusi arī Valsts Prezidenta paspārnē strādājošā vēsturnieku komisija.

Brāļu kapu depozitārijā, blakus piemiņas plāksnei ar uzrakstu „Šajā vietā tiek godināti mūsu un citu tautu varonīgie dēli un meitas, kas cīnījās par Latviju ar ieročiem rokās, kā arī tie, kas atbalstīja neatkarīgas Latvijas tapšanu un par to saņēma Lāčplēša kara ordeni”, ir iemūžināts arī starptautiskā kara noziedznieka, fašisma ideologa un Ādolfa Hitlera skolotāja – Benito Musolīni vārds.

Izprotot Brāļu kapu ideoloģisko nozīmi jaunās paaudzes patriotiskajā audzināšanā, lūdzam Jūs atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

1. Vai Jūs uzskatāt, ka šie cilvēki, kuri savas simpātijas pret fašismu ir pierādījuši ar konkrētu rīcību, ir cienīgi tikt iemūžināti blakus īstiem varoņiem?

2. Kas bija iniciators augstākminēto cilvēku vārdu iemūžināšanai Brāļu kapos?

3. Kādus pasākumus plāno veikt Kultūras ministrija, lai nepieļautu fašisma ideologu un atbalstītāju piemiņas iemūžināšanu?

Komentāri


Осталось символов:  4124124