Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


07.11.2008   Bet par nepilsoņiem būs jāatbild

Deputāts Vladimirs Buzajevs iesniedza Saeimas ētikas komisijā sūdzību ar lūgumu novērtēt pilsonības likuma izpildes komisijas priekšsēdētaja uzvedību 29. oktobra sēdē.

Deputāts ir sašutis par to, ka komisijas priekšsēdētājs nebija nodevis balsošanai viņa izvirzīto priekšlikumu, motivēdams to vienīgi, ka šim nepatīk šis priekšlikums. 

29. oktobra sēdē komisija apsprieda pārbaudes lietas rezultātus, kuru pēc PCTVL prasības ierosināja Tiesībsargs – dot novērtējumu pilsoņu un nepilsoņu tiesību 80 atšķirību sarakstam, kuru bija sastādījusi Latvijas Cilvēktiesību komiteja. Tiesībsargs atzina, ka apmēram desmit atšķirībām trūkst leģitīma mērķa, tās ir nesamērīgas un ir jāatceļ.

Komisijas sēdes gaitā notika diskusija, pamatojoties uz tās rezultātiem, Buzajevs piedāvāja komisijas vārdā nosūtīt Saeimas Prezidijam vēstuli ar lūgumu nosūtīt Tiesībsarga atzinumu tajās Saeimas komisijās, kuras atbildīgas par katru no atšķirībām, kuras ir jāatceļ, lai šīs komisijas izstrādātu attiecīgos grozījumus diskriminējošiem likumiem.

Buzajevs uzskata, ka atteikums nodot viņa priekšlikumu balsošanai ir uzreiz divu Deputātu ētikas kodeksa pantu pārkāpums:

 - deputāta pienākums ir ievērot normatīvos aktus, ieskaitot arī Saeimas Kārtības Rulli;

- aizliegts izmantot dienesta stāvokli ar mērķi prettiesiski  ietekmēt valsts institūciju lēmumus.

Atteikums nodot deputāta priekšlikumu balsošanai ir bīstams precedents. Ja Tabūna piemēram sekos citu komisiju priekšsēdētāji, tiks apdraudēta likumdošanas darbības efektivitāte.

Komentāri


Осталось символов:  4124124