Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


07.11.2008   9. Saeimas pirmo divu gadu darba rezultāti

7. novembrī, tai dienā, kad 9. Saeimas pilnvaru laiks pārsniedza pusi termiņa, PCTVL, sekojot senai tradīcijai, apkopoja kapitālistiskās sacensības starp Saeimas frakcijām rezultātus.
Pēc PCTVL datiem, cīņa par pašas aktīvākās frakcijas nosaukumu notiek starp PCTVL (5 deputāti) un „Jauno Laiku” (14 deputāti).

„Jaunais Laiks” ir līderis ministriem uzdoto jautājumu un pieprasījumu skaita ziņā , kā arī Saeimas lēmumprojektu iesniegšanas ziņā – 60. PCTVL frakcijai šis skaits sastāda 39, bet „Saskaņas Centra” frakcijai (18 deputāti) – tikai 11. Toties attiecībā uz iesniegto lēmumprojektu skaitu līderi ir gandrīz vienlīdzīgi : „Jaunais Laiks” – 35, PCTVL – 33, „Saskaņas Centrs” – 22.


„Jaunā Laika” un PCTVL deputāti 331 reizi bija uzstājušies jautājumos, kas saistīti ar darba kārtības tēmu. Debatēs izrādītās aktivitātes ziņā šīm frakcijām seko TB/LNNK un Pilsoniskās savienības frakcijas – attiecīgi 248 un 243 uzstāšanās darba kārtības jautājumos. Toties, ja ņemt debatēs izrādīto aktivitāti, rēķinot uz vienu deputātu, tad šai ziņā pārliecinoša līdere ir PCTVL frakcija – uzstāšanās 66 darba kārtības jautājumos.


Visaktīvāko oratoru piecnieks ir šāds : Vladimirs Buzajevs (PCTVL) –uzstāšanās 157 darba kārtības jautājumos, Juris Dobelis (TB/LNNK) - 139, Kārlis Šadurskis (Pilsoniskā savienība) – 96, Jakovs Pliners (PCTVL) – 72, Artūrs-Krišjānis Kariņš („Jaunais Laiks”) – 64.


PCTVL lepojas arī ar to, ka Saeima un valsts iestādes bija atbalstījušas 33 frakcijas priekšlikumus.

Komentāri


Осталось символов:  4124124