Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


06.11.2008   Deputāts Buzajevs – par valodas prasībām policistiem, ugunsdzesējiem un robežsargiem

Cienījamais Prezidij! Cienījamās dāmas un kungi!

 

Ar mūsu priekšlikumu pazemināt valsts valodas prasību līmeni ierindas policistiem, ugunsdzēsējiem un robežsargiem notika ļoti interesanta lieta.

Pirms četriem mēnešiem, 12. jūnija plenārsēdē, kad tika risināts jautājums par grozījumu šim likumam ar neizrunājami garu nosaukumu iesniegšanas termiņa pagarinājumu, es paskaidroju, ka mēs pašreiz apspriežamo grozījumu jau esam iesnieguši, un pieprasām nekavējoties to izskatīt. Es to motivēju ar to, ka divas dienas pirms tam Ministru kabinets kārtējo reizi bija noraidījis Iekšlietu ministrijas priekšlikumu mīkstināt šīs prasības tieši Ministru kabineta noteikumos.

Kopš tā laika šie Noteikumi bija izskatīti vēl 17. un 30. jūnijā, bet, beidzot, 1. jūlijā tomēr tika pieņemti. Tātad, mūsu prasības jau ir izpildītas un mēs kopīgiem spēkiem ar Godmaņa un Segliņa kungiem bijām glābuši ugunsdzēsēju glābēju, kā arī ierindas sastāva policistu un citus no prasībām runāt latviski Krišjāna Barona vai kāda cita valodnieka vai literāta līmenī. Glābām, neskatoties uz Tieslietu ministra iebildumiem, kas fiksēti protokolos.

Es speciāli biju aplūkojis arī principiāli jauno valodas noteikumu projektu, kurus jau apstiprināja Valsts sekretāru sanāksmē un kuriem jāstājas spēkā no nākamā gada 1. maija. Iedomājaties tikai, Tieslietu ministrs nepiekrāpa savu kolēģi no Iekšlietu ministrijas. Ierindas ugunsdzēsēji, policisti, robežsargi un ieslodzīto apsargi atrodas rangu sarakstā turpat, kur viņi arī bija atradušies – otrā līmeņa pakāpē.

Diemžēl bija pagājušas tikai divas nedēļas pēc priecīgā jūlija notikuma, kad Segliņa un Godmaņa kungi samainīja minētos glābējus un robežsargus pret atestācijai padoto amatu privātajā sfēra skaita palielināšanu no 48 līdz 1 200! Un tagad mēs jau sesto reizi rakstām deputātu jautājumus Bērziņa un Godmaņa k-giem ar vienu vienīgu mērķi – uzzināt, cik lielu skaitu cilvēku tie vēlas atestēt. Ja katrā no jaunajām profesijām strādā kādi 100 cilvēki, tad sanāk, ka 120 tūkstošus! Pie mums visas valsts mērogā eksistē viens vienīgais atestācijas centrs, un tam nāksies tos atestēt apmēram 40 gadus! Toties atlaidīs no darba viņus uzreiz.

Jau divus mēnešus nedz Tieslietu ministrs, nedz Ministru prezidents nevar atbildēt uz šo vienkāršo jautājumu un rūpīgi izvairās no Kārtības Rullī paredzētajām tikšanām ar Saeimas PCTVL frakcijas deputātiem. Lūk, sākumā pieņēmām noteikumus, bet pēc tam skaitīsim to upurus. Esiet droši, viņi arī pārējās tautsaimniecības nozares vada tādā pašā veidā.

Šajā konkrētajā gadījumā PCTVL prasība tika pilnībā izpildīta, un mēs ar dziļu gandarījuma sajūtu atsaucām savu priekšlikumu.

Paldies par uzmanību.  

Komentāri


Осталось символов:  4124124