Galvenā lapa - Arhīvs - 2008


04.11.2008   PCTVL budžeta prioritātes – sociālie pabalsti un valsts ierēdņu skaita samazināšana

PCTVL ir iesniegusi savus priekšlikumus 2009.gada budžetā. Partija piedāvā nodrošināt valdības deklarācijā apsolīto valsts sociālā pabalsta palielināšanu no 45 līdz 60 latiem, palielināt, saskaņā ar Rīgas Domes prasībām, finansējumu kompensāciju izmaksai denacionalizēto namu iedzīvotājiem, apmierināt arodbiedrību prasības neaplikt pensijas ar nodokļiem un paaugstināt algas medicīnas darbiniekiem.

PCTVL pieprasa atstāt spēkā normu par zinātnisko pētījumu neaplikšanu ar PVN. Tam nepieciešamos līdzekļus, kas sastāda aptuveni 100 miljonus latu, jeb 1,7% no ieplānotajiem budžeta izdevumiem, tiek piedāvāts meklēt samazinot Aizsardzības ministrijas budžetu un palielinot PVN prognozi.

Tāpat PCTVL piedāvā uzlikt ministrijām par pienākumu publicēt internetā detalizētu informāciju par ikgadējiem budžeta pieprasījumiem, kuras tās nosūta Finanšu ministrijai pirms budžeta sastādīšanas.

Ja tiks atbalstīti PCTVL priekšlikumi, tad tuvākā pusgada laikā valdībai būs jāveic valsts pārvaldes funkcionālais audits un jāizstrādā priekšlikumi ar mērķi samazināt budžeta izdevumus par vēl 200 miljoniem latu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124