Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


04.07.2007   Par amerikāņu militāro lidmašīnu lidojumiem Latvijas gaisa telpā

LR Aizsardzības ministram

A. Slakterim

2007. gada 4. jūlijā

 

 

 

Par amerikāņu militāro lidmašīnu lidojumiem Latvijas gaisa telpā

 

Šī gada 30. jūnijā un 1. jūlijā starptautiskajā lidostā „Rīga”, kas ir civils komercuzņēmums, atradās trīs amerikāņu kara lidmašīnas, tajā skaitā divas triecienlidmašīnas A-10. Notika arī lidmašīnu A-10 demonstrācijas lidojumi virs Rīgas nelielā augstumā. Kā var secināt no foto un video materiāliem, triecienlidmašīnu A-10 bruņojumā bija dažādi  kaujas līdzekļi, savukārt to lidojuma ceļā atradās virkne augstu objektu – televīzijas tornis, Vanšu tilts, Zemkopības ministrijas ēka un Hansabanka. Sakarā ar augstākminēto lūdzam atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

1.       Kas bija šo lidojumu iniciators?

2.       Kas sedza šo lidojumu izdevumus – aeronavigācijas pakalpojumus, lidostas nodevu, uzpildīšanos ar degvielu, ekipāžas izvietošanu un ēdināšanu?

3.       Uz kāda pamata amerikāņu militārpersonas bez jebkādas atļaujas un kases aparātu izmantošanas nodarbojās ar militārās formas elementu tirdzniecību lidostas „Rīga” teritorijā?

4.       Vai ministra kungs neuzskata, ka militāro lidmašīnu lidojumi nelielā augstumā virs nepazīstamas pilsētas varēja izraisīt traģisku incidentu? Kādā veidā tika apdrošināta amerikāņu militārpersonu civiltiesiskā atbildība šiem lidojumiem?

5.       Vai ministra kungs neuzskata, ka šī ASV militārā spēka demonstrācija visrupjākajā veidā pārkāpj Latvijas Republikā pastāvošo gaisa kuģu ekspluatācijas kārtību?

Komentāri


Осталось символов:  4124124