Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


21.06.2007   Saeima nolēmusi izskatīt papildus likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”

 

Sēde vadītājs. Juridiskā komisija, komisijas priekšsēdētājs Mareks Segliņš lūdz iekļaut Saeimas 21. jūnija sēdē tās sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” un nodot to Juridiskajai komisijai. Godātie kolēģi, par šo jautājumu  par Administratīvo pārkāpumu kodeksu — pieteicies runāt deputāts Vladimirs Buzajevs.

 

V. Buzajevs (PCTVL frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi deputāti! Šī likumprojekta būtība — Valsts valodas centra pilnvaru paplašināšana valodas inkvizīcijas funkciju izpildīšanas jomā.

Cienījamie kolēģi, Administratīvo pārkāpumu kodeksā bez tam ir desmit panti, kas paredz sodīšanu par valsts valodas neizmantošanu, par visiem līdzīgiem pārkāpumiem. Vai jums tiešām ir nepieciešams vēl 11. pants? It īpaši tādā redakcijā — par klaju necieņu, kas izrādīta pret valsts

valodu — naudas sods līdz 250 latiem.

Es gribu informēt Saeimu, ka ir dažādi Eiropas un pasaules cilvēktiesību aizstāvēšanas struktūru iebildumi pret šī panta eksistēšanu mūsu likumdošanā, jo ne īpaši saprotama lietas būtība un tas ir ļoti subjektīvs pants. Bez tam šis pants eksistēja likumā jau sešus gadus, nebija tikai instances, kas varēja sodīt šī panta pārkāpēju. Un nebija neviena gadījuma, kad būtu nepieciešams šo pantu piemērot.

Es gribētu, cienījamie radioklausītāji, cienījamie Saeimas deputāti, lai jūs zinātu, ka krievu vidē neeksistē necieņa pret valsts valodu. Necieņu pret valsts valodu demonstrē valstsvīri, kas izmanto šo ļoti jutīgo jautājumu kā ieroci pret Latvijas krieviem.

Cienījamie kolēģi, jūs labi zināt, ka mēs šo priekšlikumu zaudējam starp analoģiska likuma otro un trešo lasījumu. Tā nebija kļūda. Es uzskatu, ka tās bija Dieva griba, lai pasargātu mūs no nacionālā naida kurināšanas.

Sakarā ar to es aicinu jums pievienoties Tam Kungam un neiekļaut šī likuma izskatīšanu darba kārtībā. Aicinu neatbalstīt.

 

Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Viens ir runājis „pret”, viens „par” darba kārtības papildināšanu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Balsosim par darba kārtības papildināšanu ar „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Lūdzu rezultātu! Par — 67, pret — 21, atturas — nav. Darba kārtība papildināta.

Komentāri


Осталось символов:  4124124