Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


14.06.2007   Deputāta Jura Sokolovska runa, apspriežot PCTVL likumprojektu "Grozījums Ārstniecības likumā"

Godātie kolēģi! Viena lielveikala autostāvvietā es redzēju plakātu, kas bija adresēts tiem autovadītājiem, kuri ir mēģinājuši ieņemt vietas, kas paredzētas invalīdiem. Plakāta saturs bija sekojošs: „Gribi izjust, ko nozīmē būt invalīdam? Salauz mugurkaulu, tad uzzināsi!”

Godātie kolēģi! Neviens no Latvijas iedzīvotājiem nav pasargāts no slimības vai nelaimes gadījuma. Kad cilvēks kļūst par invalīdu, viņš nevar pilnvērtīgi strādāt un līdz ar to mazinās viņa ienākumi un vienlaicīgi strauji aug viņa izdevumi ārstēšanai.

Šodien Ārstniecības likums paredz bezmaksas medicīnas palīdzību bērniem. Mūsu priekšlikums ir paplašināt šo loku un paredzēt bezmaksas palīdzību arī visiem invalīdiem.

Godātie kolēģi! Daudzie mūsu tautieši, kuri tagad brauc uz Īriju un Lielbritāniju, kā iemeslu, kāpēc viņi nolēma aizbraukt no Latvijas, teica, ka viņi saprot, ka, kamēr viņi ir veseli un jauni, kamēr viņi var maksāt nodokļus, viņi ir vajadzīgi valstij, bet kas būs, kad viņi kļūs veci, kas būs, ja notiks kāda slimība vai nelaimes gadījums? Un viņiem šādas pārliecības nav, ka valsts parūpēsies par viņiem.Tāpēc es aicinu jūs atbalstīt mūsu priekšlikumu.   

Komentāri


Осталось символов:  4124124