Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


07.06.2007   PCTVL deputāti – pret grozījumiem Biedrību un nodibinājumu likumā

Vladimira Buzajeva runa.

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamās dāmas un kungi!

 

Jūsu priekšā ir interesants dokuments, kuru parakstījis tieslietu ministrs no TB/LNNK. Šīs partijas izpratnē likumības un taisnīgas tieslietas ir pavisam kas cits, nekā to izprot pārējā pasaulē, jo šai partijai piemīt netradicionāla politiska orientācija.

Likumprojekta būtība slēpjas tajā, ka vietējai VDK, jeb ja jūs gribējāt, vietējam Gestapo tiek dota iespēja, vadoties no savas politiskās gaumes, atteikt reģistrēšanā jebkurai organizācijai, kura vēl nekādā veidā nav paspējusi noziegties pret Latvijas Republiku kaut vai tāpēc, ka tā vēl nav paspējusi rasties. Lūk, kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka biedrības vai nodibinājuma reģistrēšana rada draudus valsts vai sabiedriskajai drošībai, un tās sniegušas attiecīgu pamatotu atzinumu. Lai labāk nereģistrējas, un tad jau mēs viņus saņemsim ciet! Starp citu, tas ir jebkura drošības dienesta sapnis.

Un nav svarīgi, ka, lai varētu pieņemt šo likumu, ir nepieciešams būtiski ierobežot vismaz trīs Satversmes pantu piemērošanu. Pirmām kārtām, 102. pantu – Ikvienam ir tiesības apvienoties biedrībās, politiskās partijās un citās sabiedriskās organizācijās.

Pēc tam arī 100. pantu par vārda brīvību šī panta tanī daļā, kur ir teikts, ka Cenzūra ir aizliegta.

Tiesa gan, abu šo Satversmes pantu darbību var ierobežot, lai aizsargātu citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību un tikumību. Bet pastāv vēl arī 92. pants, kurā ir teikts, ka Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu. Šīs cilvēka tiesības, kuras Bērziņa kungs vēlas atcelt, ne ar ko netiek ierobežotas.

  Pēc tam, kad mēs dosim TB/LNNK iespēju kārtīgi izvērsties likumdošanas lauciņā, no demokrātiskās valsts iekārtas, labklājības un tikumības paliks tikai patīkamas atmiņas vien!

Starp citu, man ir labs priekšlikums. Liksim mierā sabiedriskās organizācijas un piemērosim šo normu paši sev, politiskām organizācijām. Šogad mums visiem būs no jauna jāreģistrē savus Statūtus, ko pagaidām ir izdarījusi tikai partija Jaunais Laiks.

Tad jau par šī jaunā likuma pirmo upuri kļūs Tautas Partija, attiecībā pret kuru tādai kompetentai valsts iestādei, kā KNABam, ir pamats uzskatīt, ka partija ir pārkāpusi dažus Vēlēšanu likuma pantus, tātad ar savu reālu darbību rada draudus valsts vai sabiedriskajai drošībai.

 

Aicinu balsot „pret”. Paldies par uzmanību.

 Pret grozījumiem balsoja 7 deputāti, par – 63, atturējās – 14.

Komentāri


Осталось символов:  4124124