Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


29.05.2007   PCTVL frakcijas Rīgas Domē paziņojums par koncertzāli

Rīga, 2007. g. 29. maijā

 

23. janvārī Rīgas Dome ar balsu vairākumu noraidīja lēmumu par koncertzāles būvniecību AB dambī. Iemesli tam bija:

1. Projekta plānotā cena. Kā rāda Dienvidu tilta celtniecības pieredze, plānošana un projektu vērtības novērtēšana parasti neatbilst realitātei. Vairākkārtējs sākotnējās tilta izbūves cenas palielinājums neļauj šaubīties, ka arī aktīvi lobētā koncertzāles projekta, ko mums piedāvā, izmaksas būs krietni lielākas par plānotām.

2. Būvniecības vieta. Pēc speciālistu vērtējuma, esošajā dambī koncertzāles celtniecība ir tehniski neiespējama. No sākuma ir nepieciešams no jauna izbūvēt dambi. Tomēr dambja jauna izbūve pat nav iekļauta projektā, un tās gaidāmas izmaksas nav aprēķinātas.

3. Lietderīgāk ir būvēt koncertzāli Zaķusalā, kur jau ir veikti atbilstošie sagatavošanas darbi.

4. Nav ņemti verā ekonomiskie faktori un pilsētas infrastruktūras attīstība. Pašreizējā situācijā ar mājokļu būvniecību un transporta problēmām par koncertzāli var runāt, tikai ja valsts ir gatava iedalīt tikpat lielu summu dzīvokļu celtniecībai un transporta problēmu risināšanai.

5. Valsts vērienīgi izdevumi daudzus miljonus vērtajiem projektiem neizbēgami izraisīs algu pieaugumu, kadru deficītu un rezultātā – inflācijas pieaugumu.

Piedāvātais projekts tiek atkārtoti virzīts Domes sēdē bez būtiskām izmaiņām. Tāpēc mūsu frakcija neatbalsta šo projektu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124