Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


14.05.2007   Tatjana Ždanoka: "Eiropas Savienība pievērš lielāku uzmanību tiesībām uz mājokli"

10. maijā Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju par mājokļu politiku un reģionālo politiku. Rezolūcijā atzīmēts, ka tiesības uz pienācīgu un kvalitatīvu mājokli par pieņemamu cenu ir plaši atzītas un svarīgas pamattiesības. Pēc Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības frakcijas, kurā darbojas deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL), un citu frakciju iniciatīvas rezolūcijā iekļauts aicinājums nodrošināt šīs tiesības normatīvajos aktos.

 

Eiropas Parlamenta deputāte norāda, ka Eiropas Savienības tiesību akti pagaidām neparedz iespēju lemt par mājokļiem. Tomēr jaunā rezolūcija ir solis uz priekšu, lai tiesības uz mājokli tiktu efektīvi aizsargātas gan dalībvalstu, gan Savienības līmenī. Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības frakcija uzskata, ka Eiropas Savienības attīstība ļaus efektīvāk aizsargāt šīs tiesības.

 

"PCTVL vairākkārt piedāvājusi nostiprināt tiesības uz mājokli arī Latvijas Republikas Satversmē. Diemžēl valdošā elite konsekventi atsakās to izdarīt. Acīmredzot tā baidās, ka līdz ar to būs beidzot jārisina denacionalizēto māju problēma," teica T. Ždanoka.

 

2007. gada 10. maijā

 

EP deputātes Tatjanas Ždanokas birojs

Komentāri


Осталось символов:  4124124