Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


03.05.2007   Deputāta J. Plinera runa pret deklarāciju par atbalstu Igaunijai (stenogramma)

Sēdes vadītājs. Pret to, ka Prezidijs ziņo par lēmuma projektu, runā deputāts Jakovs Pliners.J. Pliners (PCTVL frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Kārtības ruļļa 117. panta ceturtajā daļā ir teikts, ka ir nepieciešams tādus dokumentus, lēmumus iesniegt 72 stundas pirms sēdes, lai rūpīgi deputāti varētu iepazīties ar to tekstu, vai ar līdzīga dokumenta tekstu. Varētu būt izņēmums, varētu būt izņēmums, tomēr Saeima var izsludināt, ja pieci pieprasa un attiecīgi, ja jūs nobalsosiet.

Es bez šaubām aicinu balsot „pret”.

Kāpēc? Kā jums ir zināms, kas notika Igaunijā. Notika necieņa pret Eiropas atbrīvošanas no brūnā mērā — fašisma 1945. gada 9. maijā. Notika necieņa pret kritušajiem varoņiem — sarkanās armijas zaldātiem un virsniekiem, kuri atbrīvoja… (Zālē troksnis.)Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! Zālē ir troksnis.J. Pliners. …No nacistu varas.No zāles: Es lūdzu!Sēdes vadītājs. Jā, lūdzu! Drusku pagaidiet! Godātie kolēģi! Zālē ir troksnis. Pret šo jautājumu deputātam ir tiesības runāt.

Lūdzu, uzklausiet arī šādu viedokli!J. Pliners. Notika necieņa pret tiem igauņiem, latviešiem, lietuviešiem, krieviem, kuri aizstāvēja savu dzimteni. Taču Hitlers nekad ne Latvijai, ne Igaunijai, ne Lietuvai nesolīja neatkarību, nesolīja valsts valodu. Bija Ostlande, kurā ietilpa Latvija, Lietuva, Igaunija un Baltkrievijas daļa. Tikai Latvijā gāja bojā ap 600 tūkstoši cilvēku Otrā pasaules karā. Tajā skaitā 100 000 Latvijas pilsoņu.

Reihministrs Rozenbergs plānoja 50 procentus Baltijas iedzīvotāju iznīcināt, pārējos pārvāciskot un daļu izsūtīt uz Krievijas ziemeļiem. Un to plānoja izdarīt 20—30 gadu laikā.

Igaunija it kā rīkojas gudrāk par Latviju. Igaunija atļāva nepilsoņiem balsot vietējās pašvaldībās. Viņi lēnāk iedzīvoja muļķīgo skolas reformu, bet viņi izdarīja arī lielu kļūdu. Viņi iznīcināja minoritāšu opozīciju un dabūja diemžēl… (Zālē troksnis.)Sēdes vadītājs. Godātie deputāti zālē! Lūdzu, netraucējiet runātāju! Es nevaru vairs dzirdēt, ko viņš runā. Un mēs nedzirdam, ko viņš runā. Nedzirdam.J. Pliners. Igauņi diemžēl dabūja pūļa opozīciju, iznīcinot minoritāšu politisko opozīciju.

Mēs — PCTVL frakcija neatbalstām vandālismu un vardarbību, bet atbalstām Igaunijas tautas protestus pret pieminekļa pārvietošanu. Cik man ir zināms, starp tūkstošiem aizturētajiem bija ap 300 igauņu tautības protestētāju.

Es pieprasu tomēr Prezidiju neizsludināt šo lēmuma projektu. Vai kādam nav skaidrs, ka „Jaunais laiks” dara visu, lai pasliktinātu Latvijas un Krievijas attiecības. Viņi dara visu, lai Latvijas un Krievijas robežlīgums, kurš kā elpa ir nepieciešams Latvijai, nebūtu ratificēts. Un tas varētu notikt, ja mēs pieņemtu tādu dokumentu.

Šaubos, vai viņi, kā arī "TB"/LNNK ir lojāli Latvijai, ja viņi nevēl visai Latvijas tautai labumu.

Ja būs balsošana, es aicinu balsot „pret”!

Paldies.Sēdes vadītājs. Godātie kolēģi! (Aplausi. Kāds svilpj.) Es atgādinu Saeimas kārtības ruļļa 117. panta 4. apakšpunktu, ka otro daļu sadaļā pēc mazāk kā piecu deputātu priekšlikuma, Saeima var nolemt, ka Prezidijs ziņo arī par tiem iesniegtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem, kas nav bijuši pieejami deputātiem vismaz 72 stundas pirms attiecīgās sēdes.

Tātad mums šobrīd ir jālemj, vai Prezidijs ziņo par šo patstāvīgo priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Balsosim par to, vai Prezidijs ziņo par šo priekšlikumu.

Lūdzu rezultātu! Par — 41, pret — 29, atturas — 11. Tātad lēmums pieņemts.

Komentāri


Осталось символов:  4124124