Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


02.05.2007   Gatavojamies 9. maija atceres dienaiTuvojas maija svētki, no kuriem pats gaidītākais ir 9. maija Uzvaras diena. Šajā dienā tiek svinēta Sarkanās armijas uzvaru pār fašistisko Vāciju. Šī diena ir ļoti aktuāla latviešu veterānu vidū, jo liela daļa no viņiem piedalījās tieši Berlīnes operācijā.

Svētkus gaidot mēs apciemojam kara veterānus, atceramies vēsturi, klausāmies viņu varoņdarbos, iztēlojamies tās šausmīgās kara dienas, kuras nesa bēdas visām pasaules tautām.

Mums ir goda lieta atcerēties tos cilvēkus, kas upurējot savas dzīvības glāba pasauli no fašisma. Lai saglabātu kara atmiņas un cienītu karā bojāgājušos veterānus, Jelgavas PCTVL teritoriālā organizācija V. Buhvalova un S. Stoļarova vadībā un kopā ar antihitleriskās koalīcijas veterāniem novadīja brāļu kapu tīrīšanu uz Miera ielas. Pasākums bija interesants ar to, ka tur piedalījās dažāda vecuma cilvēki ar dažādām interesēm tomēr ar vienotu ideju atcerēties un godināt kara veterānus. Dalībnieku vidū valdīja silta atmosfēra un sapratne. Jaunai paaudzei bija patīkami redzēt smaidu veterānu sejās un klausīties kara nostāstos, bet vecākai paaudzei bija patīkami saprast, ka par viņiem nav aizmirsuši.

Klausoties veterānu nostāstos un loģiski apdomājot to laiku situāciju, mēs saprotam, ka karš ir vienīgi iznīcība un nelaime, un jācer, ka tas nekad vairāk neatkārtosies.Neaizmirsīsim par mūsu tuviniekiem, kas mira šajā nežēlīgākajā karā un neaizmirsīsim cik daudz bēdu šis karš mums atnesa. Cienīsim tos cilvēkus, kuri mūs sargāja, jo ja ne viņu pūles iespējams mēs nerastos pasaulē!

Jānis Kokins

Komentāri


Осталось символов:  4124124