Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


27.04.2007   Frakcijas PCTVL atklātā vēstule Igaunijas vēstniekam

Igaunijas Republikas

Ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam

V. E. Jaak Jõerüüt

 

 

ATKLĀTA VĒSTULE

 

 

Par pieminekļa demontāžu un aizliegumu

             Latvijas iedzīvotājiem iebraukt Igaunijas Republikas teritorijā

 

 

26. aprīlī Tallinā ir uzsākta Otrajā pasaules karā kritušo padomju karavīru mirstīgo atlieku un antihitleriskās koalīcijas karavīriem veltītā pieminekļa pārvietošanas darbi.

Saeimas frakcija PCTVL vēlas paust savu neizpratni par šādu Igaunijas varas iestāžu rīcību, kas pēc būtības uztverama kā nacistiskās pagātnes slavināšana un antihitleriskās koalīcijas lomas pārskatīšana tās cīņā pret fašismu. Šāda rīcība neatbilst humānisma un morāles prasībām, ir pretrunā Starptautisko tiesību normām un nav Eiropas Savienības dalībvalsts cienīga.

25. aprīlī uz Latvijas un Igaunijas robežas tika aizturēti daži Latvijas pilsoņi un nepilsoņi — "Latvijas Antifašistiskās komitejas" pārstāvji, starp kuriem bija arī Rīgas Domes deputāts un divu Latvijas vadošo avīžu žurnālisti. Šie cilvēki devās uz Tallinu, lai piedalītos akcijās pret Tallinā plānoto padomju karavīru mirstīgo atlieku pārapbedīšanu. Rupji pārkāpjot Eiropas Savienības normas, viņiem tika atteikta iebraukšana Igaunijā un sakarā ar to, lūdzam Jūs paskaidrot uz kāda pamata Latvijas iedzīvotāji netika ielaisti Igaunijas teritorijā.

 

 

Ar cieņu,

 

LR Saeimas frakcijas

PCTVL priekšsēdētājs

Jakovs Pliners

Komentāri


Осталось символов:  4124124