Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


26.04.2007   Eiropas Parlaments aicina ASV ieviest bezvīzu režīmu ar Latviju, bet Pasaules bankas prezidentu — atstāt savu posteni

Šodien, 25. aprīlī, Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, kura veltīta topošajam ES un ASV sammitam šā gada 30. aprīlī. Rezolūcijā ir iekļauts pamudinājums ASV varas iestādēm nekavējoties ieviest bezvīzu režīmu ar visām ES dalībvalstīm.

Nozīmīgi, ka Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības frakcija, kurā darbojas arī Latvijas deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL), atteicās pievienoties četru politisku grupu kopējam kompromisa rezolūcijas projektam un iesniedza izskatīšanai savus priekšlikumus, kuros izteikts ļoti kritisks ASV politikas novērtējums. Piemēram, ES Padome tiek aicināta pieprasīt ASV valdības skaidrojumu par slepeniem cietumiem ārpus ASV teritorijas. Frakcija uzskata, ka Eiropai tuvākajā nākotnē nebūs vajadzīga pretgaisa aizsardzības sistēmu uzstādīšana, turklāt sarunas par to ar ES un NATO dalībvalstīm nav pieļaujamas divpusējā formātā. ASV vajadzētu iesaistīties sarunās ar Irānu par kodoldrošības jautājumiem, kā arī skaidri noteikt sava Irākas karaspēka izvešanas grafiku. Visbeidzot, jālikvidē Guantanamo cietums, bet visi ieslodzītie ir jāatbrīvo, vai jānodrošina viņiem tiesības uz taisnīgu tiesu. Diemžēl, šie priekšlikumi tika noraidīti, jo par tiem balsoja no 100 līdz 180 deputātiem. Tomēr viens Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības frakcijas priekšlikums tika atbalstīts, par balsojot 332 deputātiem, bet pret — 251 deputātam. Un proti, Parlaments aicina Eiropas Savienības prezidentūru un ASV valdību dot skaidro signālu Pasaules Banka prezidentam Polam Volfovicam, ka, lai netiktu apšaubīta bankas uzņemšanās īstenot pretkorupcijas politiku, būtu vēlama viņa atkāpšanās no sava posteņa.

Komentāri


Осталось символов:  4124124