Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


04.04.2007   Deputāta V. Buzajeva runa, atbalstot deputāta V. Buhvalova priekšlikumu

 

Cienījamais Prezidij! Cienījamās Dāmas un kungi!

 

Buhvalova kunga priekšlikums izteikt ierobežojumus valsts ierēdņiem nedaudz savādāk, nekā spēkā esošā likumā, visādi pelna atbalstu. Šāda veida ierobežojumu, kuros ir tādi vārdu savienojumi kā PSRS, Latvijas PSR, kas nav zināmi mūsu gadsimtā dzimušajiem, ir ļoti daudz , un Devītās Saeimas pilnvaru laikā mēs par šo tēmu jau esam paspējuši pietiekami padiskutēt. Es pat biju izteicis viedokli, ka drīz par mums smiesies mūsu vēlētāji.

Un šis laiks jau ir pienācis. Lūk, 20. marta laikraksts „Rītdiena” citē manu uzstāšanos Saeimā: «Tie 50 gadi, kas pagāja PSRS sastāvā, – tas ir nejauks sapnis, murgs, okupācija. Tomēr Latvijas Republika ir kļuvusi par absolūtu čempioni starp visām 180 pasaulē pastāvošajām valstīm tajā ziņā, ka savos likumos tā visbiežāk piemin abreviatūru PSRS.»

 

Dāmas un kungi!

Drīzumā uz tiem no Jums, kuri ietiepīgi vēlas saglabāt mūsu likumos abreviatūru PSRS, ielās rādīs ar pirkstu.

Kolēģa Valērija Buhvalova priekšlikuma būtība – saglabāt ierobežojumus ierēdņiem tikai par to darbību, kuru tie bija pastrādājuši pēdējo 15 gadu laikā. Šis termiņš pilnībā saskan ar to noilguma termiņu, kas Latvijas Krimināllikumā ir noteikts par īpaši smagiem noziegumiem.

 

Ar to vairāk nekā pietiek. Aicinu atbalstīt šo priekšlikumu. 

Komentāri


Осталось символов:  4124124