Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


03.04.2007   3. aprīlī sākusies parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem

Parakstu vākšana
tautas nobalsošanas ierosināšanai
par apturētajiem likumiem „Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un „Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”


No šā gada 3. aprīļa līdz 2. maijam notiks parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas apturētajiem likumiem „Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un  „Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”.

Parakstu vākšanai jānotiek, jo Valsts prezidente ir izmantojusi Satversmes 72. pantā paredzētās tiesības apturēt likumu publicēšanu uz diviem mēnešiem, un šādā kārtā apturētais likums nododams tautas nobalsošanai, ja to pieprasa ne mazāk kā 1/10 daļa vēlētāju. Lai noskaidrotu, vai ne mazāk kā 1/10 daļa vēlētāju atbalsta apturētā likuma nodošanu tautas nobalsošanai, Centrālajai vēlēšanu komisijai ir jārīko parakstu vākšana.

Parakstu vākšana ilgs trīsdesmit dienas, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas. Parakstu vākšanas vietu darba laiks būs četras stundas dienā. Parakstu vākšanas vietas Latvijā noteiks pašvaldības. Pašvaldībām parakstu vākšanas vietas jānosaka ar tādu aprēķinu, lai uz katriem 10 000 vēlētāju būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta. Parakstu vākšana notiks arī ārvalstīs, vietās, kuras saskaņā ar Ārlietu ministrijas ieteikumiem, apstiprinās Centrālā vēlēšanu komisija.

Piedalīties parakstu vākšanā varēs balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri parakstīšanās brīdī būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase. 

Centrālā vēlēšanu komisija vēlas vērst vēlētāju uzmanību uz to, ka Valsts prezidente ir apturējusi divu likumu publicēšanu. Tas nozīmē, ka parakstu vākšanas procedūra atšķirsies no ierastās. Parakstu vākšanas lapās būs divas parakstu ailes – katram no apturētajiem likumiem, kā arī vēlētāja pasēs tiks izdarītas divas vai viena atzīme, atkarībā no tā, vai vēlētājs izvēlēsies atbalstīt viena vai abu apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai.

Parakstu vākšanas rezultāti CVK būs jāapkopo un jāpaziņo līdz 10.maijam. Ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu būs parakstījusi vismaz 1/10 daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo vēlētāju skaita, CVK būs jāizsludina tautas nobalsošana. 

Parakstu vākšanas vietas un darba laiki

Informatīvais izdevums tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem "Grozījumi Nacionālās drošības likumā" un "Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā"

Vairāk>>
Tālrunis uzziņām – 7049999.

Komentāri


Осталось символов:  4124124