Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


30.03.2007   Tatjana Ždanoka: "Pacientu tiesībām jāpievērš uzmanība gan ES, gan Latvijā"

29. martā Eiropas Parlamentā nevalstiskās organizācijas prezentēja Eiropas pacientu tiesību hartu. NVO aicināja pasludināt 29. martu par pacientu tiesību dienu.

 

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka norāda, ka hartā minētās tiesības būtu jāgarantē gan Eiropas Savienības, gan dalībvalstu tiesību līmenī. Harta ietver pacientu tiesības uz slimību profilaksi, pieeju veselības aprūpei, informāciju, piekrišanu, brīvu izvēli, konfidencialitāti, pacienta laika respektēšanu, kvalitātes standartu ievērošanu, drošību, sāpju ierobežošanu, personalizētu aprūpi, inovācijām, kā arī tiesības sūdzēties un saņemt kompensāciju. 

Tatjana Ždanoka pauž nožēlu, ka Latvijas Republikas Saeima joprojām nav pieņēmusi mūsdienīgu un kvalitatīvu Pacientu tiesību likumu. Valdības izstrādātais likumprojekts diemžēl nevar efektīvi aizsargāt pacienta tiesības, tāpēc tas ir jāuzlabo. Deputāte cer, ka Saeima tuvākajā nākotnē iekļaus likumprojektā visas Eiropas pacientu tiesību hartā minētās tiesības, kā arī ievēros Pasaules Veselības organizācijas eksperta Larsa Falberga un Latvijas nevalstisko organizāciju ieteikumus.

 

Pacientu tiesību likums tika pieņemts pirmajā lasījumā 2006. gada 14. decembrī. Patlaban tas tiek gatavots otrajam lasījumam.

Komentāri


Осталось символов:  4124124