Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


29.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa, apspriežot likumprojektu "Grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu"

 

 Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti!

Mans priekšlikums ir ļoti vienkāršs. Pirmkārt, atteikumam izdot pielaidi valsts noslēpumam jābūt motivētam, bet nevis veidot trijās rindās izklāstīto kombināciju no trim pirkstiem. Otrkārt, jābūt iespējai pārsūdzēt šo atteikumu tiesā.

Tie no Jums, kas pacentās izlasīt apspriežamo priekšlikumu, uzreiz nolēma, ka runa iet par mani. Patiesi, tas ir visai savādi, kad jautājumu par uzticēšanos deputātam, kuram tautas nobalsošanas laikā personīgi uzticējās 7 tūkstoši velētāju, vienpersoniski izlemj valsts ierēdnis ar apšaubāmu pagātni ārvalstīs. 

Bet šis likumdošanas priekšlikums ir pavisam par citu. Iespēju bez motivācijas dot atteikumu pielaidei valsts noslēpumam plaši izmanto specdienesti, lai nodarbotos ar to ierēdņu tīrīšanu, kuri ir tiem nevēlami, vai arī nevēlami viņu politiskajiem partneriem. Latvijas bruņotos spēkos  bija daži skaļi skandāli un ne tikai.

Situācijā, kas ir izveidojusies patlaban, kad Latvijas Saeimā pārstāvētajās latviešu partijās notiek cīņa ne uz dzīvību, bet uz nāvi, starp proamerikāņu un promaskavas lobijiem, šis jautājums kļūst īpaši aktuāls.

Lūk, Jums pēdējais skandāls – Korupcijas Novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Ilmāra Bodes liktenis. Jūs taču, dāmas un kungi, lieliski zināt, kas un kādēļ viņu šajā amatā iecēla un kas un par ko viņu no šā amata atstādināja.

Tādēļ es aicinu Saeimu atbalstīt manu priekšlikumu, lai Latvijas politikas lielajām haizivīm būtu godīgi peldēšanas noteikumi mūsu trauslajā akvārijā.

Komentāri


Осталось символов:  4124124