Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


29.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa par PCTVL grozījumiem Nacionālās drošības likumā

 

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti!

 

Mēs esam iesnieguši šos grozījumus Nacionālās drošības likumā vēl pirms tam, kad Valsts Prezidente ir izmantojusi savas ar Satversmes 72. pantu garantētās tiesības apturēt likuma publicēšanu. Vienkārši mēs izmantojām procedūras iespējas, par kurām aizmirsa visas oponējošās puses.

Grozījumi paredz Nacionālās drošības padomes pilnvaru paaugstināšanu salīdzinājumā ar Valsts drošības iestāžu padomi. Proti, pirmajai padomei tiek dotas tiesības atcelt otrās padomes lēmumus. Pie tam, pirmās padomes locekļiem, kuri neietilpst otrās padomes sastāvā,  tiek dotas tiesības apmeklēt otrās padomes sēdes bez īpaša aicinājuma. Patlaban šīs tiesības ir liegtas tādiem Nacionālās drošības padomes locekļiem kā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs un arī pati Valsts Prezidente.

Kā rakstīja savā avīžrakstā, kas tika publicēts 17. martā laikrakstā „Diena”, Atis Lejiņš, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors - «ierosinu nodot drošības iestāžu kontroli nevis dažiem valdības ministriem, bet gan Nacionālās drošības padomei… Valdība ar pilnām tiesībām varēja parādīt prezidentei trīs pirkstu kombināciju, lai grozījumus par drošības likumiem izskata Nacionālās drošības padome… Būtu daudz drošāk, ja drošības dienestus vadītu tieši NDP». Kā redzat, mūsu priekšlikumi ir visai tuvi tiem, kurus pauda Lejiņa kungs.

Interesanti, ka mūsu priekšlikumi der gan tai likuma redakcijai, kas pastāvēja līdz 8. janvārim, gan arī tam likuma variantam, kas ir spēkā šodien.

Ja Saeimas vairākums atbalstīs mūsu grozījumus, tad tie stāsies spēkā jau 24. aprīlī, kad pilnā sparā ritēs parakstu vākšana par referenduma noteikšanu. Un līdz tam laikam, kamēr jautājums ar nobalsošanu netiks atrisināts, Latvijas drošības dienesti atradīsies Prezidentes un Saeimas drošā kontrolē.

Tādēļ mūsu frakcijas vārdā aicinu atbalstīt šos grozījumus.

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124