Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


28.03.2007   Vai trīskāršais īres maksas pieaugums ir pamatots?

PCTVL frakcijas Rīgas Domē paziņojums

 

 

22. martā RD Komunālā komiteja ar valdošās koalīcijas balsīm atbalstīja īres maksas municipālajos namos un apsaimniekošanas maksas privatizētos dzīvokļos paaugstināšanu.

Projekts ir izstrādāts bez jebkādiem ekonomiskiem pamatojumiem, ļoti pavirši un pieņemts steigā, praktiski bez nopietnas apspriešanas.

Projektā nav skaidras īres maksas sadales:

·         Sanitārajā apkopē,

·         Nama tehniskajā apkalpošanā,

·         Administratīvā aparāta apmaksā,

·         Nama renovācijā un komunikāciju remontā.

Pilsētas dzīvojamais fonds atrodas nolaistā stāvoklī; gadiem netika veikts ne tikai kapitālais, bet arī kārtējais remonts. 16 gadu laikā netika veikta dzīvojamā fonda tehniskā stāvokļa inventarizācija; iztrūkst namu pārvalžu grāmatvedības kontrole, nedarbojas kontu sadale pa namiem.

Kārtējo reizi iedzīvotājiem piedāvā cenas paaugstināšanu, neskaidrojot, kādēļ un kur aizies viņu nauda.

Lēmumu, kas skar vitāli svarīgas rīdzinieku intereses, pieņemšanas nepamatotība liek apšaubīt valdošās koalīcijas deputātu, kas uzņēmās atbildību par pilsētas vadību, kompetenci.

Patvaļīga īres maksas paaugstināšana strauji pasliktinās maznodrošināto un pensionāru stāvokli, līdz ar to spiežot cilvēkus vērsties pēc sociālās palīdzības. Tas palielinās slodzi, kas gulstas uz sociālajiem dienestiem un uz budžetu. 

Mēs uzskatām, ka RD jāiedala nauda no budžeta un investīciju projektiem pašvaldības dzīvojamā fonda renovācijai.

Pašvaldībai ir pienākums nodrošināt pienācīgo kontroli pār namu pārvalžu darbību un līdzekļu izlietošanu saskaņā ar spēkā esošiem normatīvajiem aktiem.

 

Tik vitāli rīdziniekiem svarīgu lēmumu pieņemšanai jābūt balstītai ekonomiskajā analīzē un jāiziet pašu rīdzinieku plašā apspriešana. 

2007. g. 27. marts

Komentāri


Осталось символов:  4124124