Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


22.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa, aizstāvot priekšlikumu par jūrnieku izdienas pensijām

 

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi deputāti!

Nākamajā pirmdienā apritēs apaļa jubileja Ministru padomes 1992. gada 26.marta lēmumam numur 104. Par izdienas pensijām. Starp citiem šeit ir arī punkts 2.3, kuru es Jums izlasīšu kaut daļēji.

"Izdienas pensijas jūras, upju un zivju rūpniecības flotes darbiniekiem

Tiesības uz izdienas pensiju ir:

 jūras, upju un zivju rūpniecības flotes jūrniekiem, kā arī darbiniekiem uz atsevišķu veidu kuģiem un flotes atsevišķu profesiju un amatu pārstāvjiem. Pensijas tiek piešķirtas:

– vīriešiem no 55 gadu vecuma, ja viņu kopējais darba stāžs nav mazāks par 25 gadiem un vismaz 12 gadi un 6 mēneši no tiem nostrādāti minētajā profesijā;

– sievietēm no 50 gadu vecuma, ja viņu kopējais darba stāžs nav mazāks par 20 gadiem un vismaz 10 gadi no tiem nostrādāti minētajā profesijā."

 

Kāpēc mēs šodien, laikā, kad budžets palielinās ar katru gadu, nevaram nodrošināt šiem cilvēkiem tādas pašas tiesības uz izdienas pensiju, kuras viņiem bija visdziļākās krīzēs laikā pirms piecpadsmit gadiem? Visi šie minētie speciālisti varēja saņemt izdienas pensiju pat līdz 1999. gada 1. janvārim. Turklāt, ideju ar abām rokam atbalsta gan Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienība, gan Latvijas Tirdzniecības flotes darbinieku arodbiedrība, gan Satiksmes ministrija.

Kāpēc viņi šodien to nevar izdarīt? Tikai tāpēc, ka ir izdienas pensijas diplomātiem, tiesnešiem, policistiem, militāristiem, izlūkdienestu ierēdņiem un tā tālāk. Vai tad mēs esam policejiska valsts? Vai tad mums ir kara stāvoklis? Nē, taču nav!

Un man gribētos atgādināt, ka priekšlikumu par 8. Saeimas pilnvaru laikā uzsāktā likumprojekta izskatīšanas turpināšanu iesniedz taču nevis deputāts Vladimirs Buzajevs, bet gan Aigars Kalvītis. Un sākotnējā formā likumprojektam bija tikai viena rindkopa: jūrniekiem ir tiesības uz izdienas pensiju, kuras regulējas ar īpašu likumu.

PCTVL frakcijas priekšlikums pēc būtības – ticēt Kalvīša kungam un dot viņam uzdevumu izstrādāt minēto likumprojektu līdz 2007. gada 1. septembrim.

Aicinu ar savu balsošanu apliecināt uzticību Ministru kabinetam šajā konkrētajā gadījumā.

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124