Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


20.03.2007   Krievu Kopienas Latvijā vēstule sakarā ar domes vēlēšanu likuma izskatīšanu

Augsti godātam LR Saeimas priekšsēdētājam

Indulim Emša kungam

 

Visām Saeimas frakcijām

(informācijai)

 

Cienījamais Saeimas Priekšsēdētāja kungs! Cienījamie deputāti!

 

Mums ir kļuvis zināms, ka savā šā gada 22. marta plenārsēdē Saeima ir paredzējusi izskatīt PCTVL un Saskaņas Centra frakciju priekšlikumus par grozījumiem „Pilsētas domes, novada domes un pagasta domes vēlēšanu likumā”, kas vērsti uz to, lai piešķirtu Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem iespēju piedalīties pašvaldību vēlēšanās un izskaust valstī demokrātijas deficītu, uz kuru norādīja ārvalstu novērotāji.

            Pievēršam Jūsu uzmanību tam Latviju aizvainojošam faktam, ka pastāv vesela virkne starptautisko rekomendāciju, kas ir adresētas Latvijai un aicina piešķirt Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem iespēju piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Diemžēl līdz pat šim laikam šīs rekomendācijas tika ignorētas. Mēs esam saņēmuši ielūgumu šā gada 26. martā tikties ar Eiropas Komisijas pret rasismu un neiecietību (EKRI) pārstāvjiem. Šīs tikšanās gaitā mums jautās, kā, jūsuprāt, pēdējo gadu laikā ir mainījusies situācija Latvijā. Ar nožēlu mēs būsim spiesti konstatēt, ka tāda Eiropā vispārpieņemtā prakse, kā visu valstī pastāvīgi dzīvojošo iedzīvotāju piedalīšanās pašvaldību vēlēšanās, Latvijā mums nezināmu iemeslu dēļ netiek ievērota. Mēs uzskatām, ka tas nav pareizi.

            Mēs atbalstām PCTVL un Saskaņas Centra frakciju priekšlikumus un uzstājīgi lūdzam Jūs, Saeimas Priekšsēdētāja kungs, atbalstīt piedāvātos grozījumus, uzstāties no Saeimas tribīnes ar runu par šo grozījumu atbalstu, iepriekš iepazīstinot visus deputātus ar mūsu vēstuli, lai balsodami viņi spētu izdarīt apzinātu izvēli.

 

 

Ar cieņu,

Krievu Kopienas Latvijā (РОвЛ) priekšsēdētāja

                                                                                                                                                Tatjana Favorska        

Komentāri


Осталось символов:  4124124