Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


15.03.2007   Deputāta J. Sokolovska runa, apspriežot PCTVL priekšlikumu atteikties no Nacionālās bibliotēkas projekta finansēšanas no valsts budžeta līzdekļiem

Labrīt, godātie kolēģi! Mēs visi zinām, ka valdība izstrādāja inflācijas apkarošanas plānu, ka drīz mēs šeit Saeimā saņemsim atbilstošus likumprojektus, kādā veidā valdība plāno cīnīties ar inflāciju. Mēs redzam, ka ir nodokļu paaugstināšanas plāni, ka ir algas iesaldēšanas plāni, bezdeficīta budžeta veidošanas plāni, taču nav viena ļoti svarīga uzdevuma. Un mūsu premjers skaidri un gaiši pateica: „Rokas nost no Nacionālās bibliotēkas celtniecības projekta! Lai arī kāda situācija būtu valstī, lai arī kāda krīze mums draudētu, Nacionālā bibliotēka būs uzcelta…”. Ļoti interesanti, ka pirms dažiem gadiem šis projekts pēc aptuvenām aplēsēm būtu izmaksājis ap 200 miljoniem latu. Tagad mēs visi zinām, par cik procentiem un cik reižu ir pieaugušas celtniecības izmaksas, ka būvmateriāli kļuvuši dārgāki, ka alga celtniekiem pieaugusi, un mēs varam rēķināties, ka bez pusmiljarda latu šis projekts nebūs realizēts.

Godātie kolēģi, tad par kādu inflācijas apkarošanu varētu vispār iet runa? Godātie kolēģi, runa šeit nav par Nacionālo bibliotēku kā tādu. Tieši šis projekts ir šķērslis, kāpēc līdz šim brīdim mums nav jaunas bibliotēkas. Tieši tāpēc! Ja šis būtu normāls projekts – normālā vietā, ar normālām izmaksām – Nacionālā bibliotēka jau sen būtu uzbūvēta un jau pieņemtu pirmos apmeklētājus. Bet, kolēģi, kāpēc valdība tik izmisīgi cenšas realizēt tieši šo projektu? Varbūt tāpēc, ka tieši šī pusmiljarda dēļ.

Godātie kolēģi, padomāsim par to! Mēs lemsim par to, vai iesaldēt algas sabiedriskajā sektorā strādājošajiem, bet neiesaldēsim šī varenīgā projekta realizāciju. Kā mēs varēsim godīgi skatīties vēlētājiem acīs? Padomāsim par to!Mūsu likumprojekta būtība – iesaldēt valsts finansējumu šim milzīgajam un nevajadzīgajam projektam.

Komentāri


Осталось символов:  4124124