Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


09.03.2007   Saeimas frakcijas PCTVL atklātā vēstule Rīgas Domes priekšsēdētājam un Rīgas izpilddirektoram sakarā ar 16. martu

 Rīgas Domes priekšsēdētājam

J. Birka kungam

 

Rīgas pilsētas izpilddirektoram

A. Grīnberga kungam

 

 

 

ATKLĀTA VĒSTULE

 

Neatdosim Rīgu neonacistiem!

 

Godātie kungi!

 

 

Tuvojas 16. marts – diena, kas kārtējo reizi var kaitēt sabiedrības saskaņai mūsu valstī un Latvijas starptautiskajam prestižam. Šajā dienā notiek neonacistu marši un šo akciju laikā notiek to kaujas vienību heroizācija, kas Otrajā pasaules karā cīnījās pret antihitleriskās koalīcijas spēkiem, kavēja fašisma sagrāvi un attālināja cilvēces vēsturē visnežēlīgākā kara beigas. Visas tautas, kuras atceras Otrā pasaules kara ciešanas un zaudējumus, ar sašutumu un sāpēm uztver to, ka tiek heroizētas nacistu pusē karojošās kaujas daļas un Eiropas galvaspilsētas centrā notiek jebkādi neonacistu marši. 2006. gadā ANO savā speciālajā rezolūcijā pauda dziļu satraukumu par publisku demonstrāciju organizēšanu ar mērķi slavināt nacistisko pagātni un neonacismu.

Lielākā daļa Latvijas tautas piekrīt starptautiskās sabiedrības viedoklim. Tā, piemēram, pati Latviešu leģiona veterānu organizācija neonacistu maršos nepiedalās. Vairākums bijušo leģionāru šajās dienās atceras bojā gājušos biedrus, piedaloties pasākumos, kas notiek kara kapos. Mēs ar sapratni uztveram šādu nostāju.

16. marta priekšvakarā PCTVL saņēma piedāvājumu no Latvijas Antifašistu komitejas, kas paredzēja atteikties no protesta akcijām pret neonacistu gājieniem, gadījumā, ja Rīgas varas iestādes tos nepieļaus. Mēs atbalstām šo saprātīgo Latvijas antifašistu iniciatīvu un vēršamies pie Rīgas pašvaldības ar aicinājumu izdarīt visu, kas no tās atkarīgs, lai turpmāk neonacistu marši Rīgā nenotiktu. Rīga nedrīkst kļūt par vēstures izgāztuvi, par barojošu vidi revanšismam, rasismam un nacismam. Rīga – tā ir mūsdienīga pilsēta, kas atvērta visam labākajam, ko radījusi cilvēku civilizācija!

 

Frakcijas PCTVL priekšsēdētājs

Jakovs Pliners

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124