Galvenā lapa - Arhīvs - 2007


08.03.2007   Deputāta V. Buzajeva runa pret TB/LNNK priekšlikumu likumprojektam „Par Krimināllikumu”

 

Cienījamais Prezidij! Godātie kolēģi likumdevēji!

 

Es nekad nebiju apšaubījis mūsu Juridiskā biroja ļoti augsto kvalifikāciju. Kā arī šai manis cienītai struktūrai piemītošo pilnīgu principu trūkumu.

Vajag konfekti pārtaisīt par sūdiem – lūdzu! Nu bet, ja otrādi, no sūdiem konfekti – arī nav nekādu problēmu!

Lūk, Jūsu priekšā kārtējais juridiskais fokuss, kad no absolūti bezpalīdzīga likumprojekta, kad no atklātas dabas kļūmes, kuru piedāvāja tēvzemieši, izveido kaut ko pieņemamu no juridiskā viedokļa.

Tomēr no smakas un no piegaršas, ar kurām raksturojas sākotnējais materiāls, Juridiskā biroja meistariem diemžēl tikt vaļā neizdevās.  

Acīmredzams ir arī samērīguma principa pārkāpums – piespriest piecus gadus cietumsoda cilvēkam, kurš kārto naturalizācijas pārbaudes citas personas vietā. Cik lielā mērā sabiedrības drošībai ir bīstams gadījums, ja vienam miljonam pilsoņu pievienosies vēl viens cilvēks? Pat ja šis cilvēks himnas Dievs, svētī Latviju vietā atceras vienīgi bijušās PSRS himnu? Vai tad viņš, nomainīdams violeto pasi pret zilo, tūlīt pat dosies aplaupīt banku? Nu, ļaunākā gadījumā speciāli atnāks uz vēlēšanām, lai iemestu TB/LNNK sarakstu miskastē.

Daudz bīstamāks ir cits gadījums, kad viens cilvēks cita vietā kārto eksāmenus auto vadīšanā. Šajā gadījumā vadītāja apliecības, kas iegūta negodīgā ceļā, īpašnieks var izsaukt avāriju ar cilvēka upuriem. Es gribētu jautāt juristiem speciālistiem, kādu sodu šajā gadījumā Jūs pieprasītu personai, kas kārto eksāmenus cita vietā? Varbūt, mūža ieslodzījumu vai uzreiz nāvessodu?

Dāmas un kungi!

Šie kaunpilnie juridiskie kazusi nebūt nav tik nekaitīgi, kā gribētos domāt. Tie ir aicināti noslēpt no sabiedrības to faktu, ka pretdabiskais institūts, ko kautrīgi dēvē par naturalizāciju, kad individuālā kārtā tiek atgrieztas kolektīvi atņemtās politiskās tiesības, darbojas ļoti slikti. Vēl vairāk, tas piedzīvo krīzi un pat pilnīgu kollapsu.  2004. gadā tika iesniegti divdesmit viens tūkstotis divsimt deviņdesmit septiņi (21 297) iesniegumi, bet 2006. gadā – tikai desmit tūkstoši piecsimt astoņdesmit viens (10 581). Divreiz mazāk. Pat mazāk, kā 1999. gadā.

Pēdējā mēneša laikā, par kuru ir dati, 2006. gada decembrī bija iesniegti tikai četrsimt divdesmit iesniegumu (420). Tik niecīgi maz iesniegumu nebija kopš  1997. gada decembra! Pienācis laiks atzīties, ka tie plašie un dāsnie solījumi, kas tika doti Eiropai, pirms stāšanās Eiropas Savienībā un NATO, izrādījās tikai rupji un tīšuprāt izteiktie meli, bet Aldermanes kundzes bodīti ir laiks slēgt!

Dāmas un kungi!

Pētīdams jautājumu par pensionāriem nepilsoņiem, kuriem Latvija nevēlas izmaksāt pilna apjoma pensiju, es konstatēju, ka pensijas vecuma personu daļa, kuri iesniedz naturalizācijas iesniegumus, sastāda tikai Piecus procentus no pretendentiem. Toties iedzīvotāju vidū to ir piecreiz vairāk – divdesmit pieci procenti! Latvijas valdošā elite turpina ņirgāties par veciem ļaudīm, uzstādīdama tiem iepriekš paredzamas neizpildāmas prasības. Bez šaubām, vainīgos, kas ir radījuši šādu situāciju, patiesi būtu jāsēdina cietumā! Un viņiem piespriestie pieci gadi cietumsoda man neliktos nesamērīgi.

Cienījamie likumdevēji!

Tauta mūs ir ievēlējusi ne jau tāpēc, lai mēs, sēdēdami Saeimā, paši sev padarītu kaunu. Demonstrēsim veselo saprātu un noraidīsim šo līdz absurdam kaunpilno likumprojektu.  

Komentāri


Осталось символов:  4124124